Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da turizm patlaması

25 Mart, 2015 | 08:59

Küba ile ABD arasındaki görüşmeler Küba turizmine de yansıdı. Özellikle ABD’li tur acentalarının Küba’ya düzenledikleri seyahat programlarındaki artış dikkat çekici.

ABD ile Küba arasında normalleşme sürecine giren diplomatik ilişkiler, ülke turizmine olumlu yansıyor. Küba’nın değişmesinden korkan seyahatseverler, rotalarını bu ülkeye çevirmiş durumda.

Başta ABD olmak üzere dünyanın dört bir yanında turistler ülkeye akın ediyor. Hükümetler arası grüşmeler sonrası, özellikle ABD’li tur acentalarının Küba’ya düzenlediği seyahat programlarında yüzde 57 artış gözlemlendi.

Dünyaca ünlü markaların Küba’yı ele geçireceği endişesi, turistlerin bir an önce ülkeyi görme arzusunu tetikliyor. Türkiye’den de yılda yaklaşık 10 bin kişi Küba Turu yapıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD haberleri, ABD turu, Küba, Küba Amerika, Küba amerika turu, Küba Haber, Küba Haberleri, Küba Havana, Küba Turizm, Küba turizmi, Küba türkiye, Küba Turu, Küba vize,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları