Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da tarihi görüşme

08 Şubat, 2016 | 08:36

Papa Francesco küba Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco ile Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, 12 Şubat’ta Küba’da tarihi bir görüşme yapacak.

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco ile Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, 12 Şubat’ta tarihi bir görüşme yapacak. İki kilisenin liderleri arasında bugüne kadar ilk kez yapılacak olan görüşme Küba’da gerçekleşecek. Papa Francesco ile Patrik Kirill’in buluşması, Vatikan’da ‘önemli duyuru’ uyarısıyla yapılan bir basın toplantısında açıklandı.

BBC’nin haberine göre; Vatikan’dan yapılan açıklamada, “Kutsal Makam (Vatikan) ve Moskova Patrikliği, Papa Francesco ile Patrik Kirill’in, Tanrı’nın lütfuyla 12 Şubat’ta buluşacağını duyurmaktan mutluluk duyar” denildi.

Papa Francesco’nun, 12-18 Şubat tarihlerinde yapacağı Meksika gezisi öncesinde, Patrik Kirill’in o tarihlerde ziyarette bulunacağı Küba’da bir mola vereceği ve iki liderin Havana’daki Jose Marti Havalimanı’nda görüşeceği açıklandı.

2 saat sürecek görüşmenin ardından Papa ile Patrik’in ortak bir deklarasyona imza atması planlanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
katolik kilisesi, Küba, Küba Haberleri, Papa Francesco, Papa Francesco havana, Papa Francesco Kirill, Papa Francesco küba, Rus Ortodoks Kilisesi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları