Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da tarihi görüşme

08 Şubat, 2016 | 08:36

Papa Francesco küba Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco ile Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, 12 Şubat’ta Küba’da tarihi bir görüşme yapacak.

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco ile Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, 12 Şubat’ta tarihi bir görüşme yapacak. İki kilisenin liderleri arasında bugüne kadar ilk kez yapılacak olan görüşme Küba’da gerçekleşecek. Papa Francesco ile Patrik Kirill’in buluşması, Vatikan’da ‘önemli duyuru’ uyarısıyla yapılan bir basın toplantısında açıklandı.

BBC’nin haberine göre; Vatikan’dan yapılan açıklamada, “Kutsal Makam (Vatikan) ve Moskova Patrikliği, Papa Francesco ile Patrik Kirill’in, Tanrı’nın lütfuyla 12 Şubat’ta buluşacağını duyurmaktan mutluluk duyar” denildi.

Papa Francesco’nun, 12-18 Şubat tarihlerinde yapacağı Meksika gezisi öncesinde, Patrik Kirill’in o tarihlerde ziyarette bulunacağı Küba’da bir mola vereceği ve iki liderin Havana’daki Jose Marti Havalimanı’nda görüşeceği açıklandı.

2 saat sürecek görüşmenin ardından Papa ile Patrik’in ortak bir deklarasyona imza atması planlanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
katolik kilisesi, Küba, Küba Haberleri, Papa Francesco, Papa Francesco havana, Papa Francesco Kirill, Papa Francesco küba, Rus Ortodoks Kilisesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları