Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba, Sualtı Fotoğraf Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyor

25 Mart, 2013 | 12:43

Küba, Sualtı Fotoğraf Dünya Şampiyonası'na ev sahipliği yapıyor Küba, Sualtı Fotoğraf Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyor.

2 yılda bir organize edilen Sualtı Fotoğraf Dünya Şampiyonası bu yıl 8-14 Nisan tarihleri arasında Küba’da gerçekleşecek.

Yaklaşık 20 ülkenin katılımı beklenen şampiyonaya dünyada sualtı fotoğrafçılığı alanında adından çok söz ettiren isimler de katılacak.

Milliyet’in haberine göre,2011′de Türkiye’de yapılan Sualtı Fotoğraf Dünya Şampiyonası’nda Orhan Aytür /Asım Dumlu ikilisi birinci olmuş, Geniş Açı kategorisinde ise Kerim Sabuncuoğlu / Birkan Babakol ikilisi gümüş madalya almıştı.

Bu yıl Küba’da yapılacak Dünya Şampiyonasında, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun organize ettiği Türkiye Şampiyonalarında İki yıllık zorlu mücadelelerin ardından en yüksek Milli Takım puanını toplayan Kerim Sabuncuoğlu / Birkan Babakol ve Cem Gazivekili / Ömer Akman ikilisi ülkemizi temsil edecek. Milli Takım kaptanlığını ise Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Sualtı Görüntüleme Kurulu Başkanı ve CMAS Görüntüleme Kurulu üyesi Soner Yarkın üstlenecek.

Beş farklı kategoride yapılacak yarışmalarda her kategoride finale kalan en iyi 10 fotoğraf, 7 farklı ülkeden belirlenen jüri üyeleri tarafından halkın içinde puanlanacak.

Küba’ya turist akını

Farklı kültürü ve adeta 1950 lerde durmuş bir hayatın sürdürüldüğü,birçok kişinin görmeyi istediği ülkelerin başında gelen Küba, Dünya Şampiyonasına katılan katılımcıların unutulmaz anılarla ve dostluklarla ülkelerine döneceği bir şampiyona düzenlemek için elinden geleni yapıyor. Sualtı Fotoğraf Dünya Şampiyonası’nı Küba’da izlemek isteyen sualtı tutkunlarının Küba’ya akın edeceği düşünülüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba, Küba dalış, Küba dalış turları, Küba Haberleri, Küba Seyahat, Küba Sualtı fotoğraf, Küba Sualtı Fotoğraf Dünya Şampiyonası, Küba Turları, Sualtı fotoğraf, Sualtı fotoğraf dünya şampiyonası, Sualtı fotoğraf Küba,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları