Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba seyahati için sağlık sigortası gerekecek

08 Mart, 2010 | 20:13

Küba Hükümeti ülkelerini ziyaret edenler için Mayıs ayından itibaren geçerli olacak bir kararname hazırladı.

Küba resmi gazetesinin internet sitesinde yer alan, Mayıs ayında yürürlüğe girecek kararnameye göre Küba, ülkeyi ziyaret edenlerden sağlık sigortası yaptırmasını isteyecek.

Ülkede geçici olarak ikamet edecek ziyaretçiler, turistler, yurt dışında yaşayan vatandaşların yaptırması zorunlu olan sağlık sigortasından, diplomatlar ile uluslararası kuruluşların temsilcileri muaf tutulacak.

Vatandaşlarına ücretsiz sunduğu sağlık hizmetlerini bugüne kadar yabancılara da düşük ücretle sağlayan Küba’nın, küresel ekonomik sıkıntıdan ağır etkilendiği için yeni gelir kaynakları arayışı içinde olduğu kaydedildi.

Küba’nın en büyük gelir kaynağı turizm ve her yıl milyonlarca turist Küba’nın tarihini, kültürünü, yaşayış biçimlerini görmek için ülkeyi ziyeret ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba da Yemek, Küba Gezisi, Küba Kültürü, Küba Sağlık Sigortası, Küba seyahati, Küba Turizm, Küba Turları, Küba Vize İşlemleri, Küba vizesi,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları