Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’ya seyahat kısıtlamasına karşı eylem

18 Ağustos, 2011 | 15:27

Küba’ya seyahat kısıtlamasına karşı eylem / Turizm Haberleri

ABD yaşayan Kübalılar ve çeşitli sivil toplum örgütleri, Küba’ya yönelik seyahat kısıtlamalarını yeniden gündeme getirecek yasa önerisine tepkili. Küba’ya seyahat kısıtlamasına karşı olan binlerce kişi Beyaz Saray’a mektup, faks ve eposta yolladı.

Miami’deki Radio Progreso’dan yorumcu Alvaro F. Fernandez’e göre, Cumhuriyetçi Mario Diaz-Balart tarafından gündeme getirilen yasa değişikliği önerisinin Kübalıların aleyhine olduğu yorumunda bulundu.

Diaz-Balart yasa önerisinin, Bush dönemine dönüş amacı taşıdığını, bu dönemde Kübalı-Amerikalılar’ın ailelerini sadece üç yılda bir görebildiklerini hatırlattı. Geçtiğimiz ay, Fernandez, Beyaz Saray’ın yasa değişikliği önerisini desteklemediğini, Başkan Barack Obama’nın, eğer içeriğinde Küba’ya ilişkin bir tutum olursa veto edeceğini açıkladığını belirtti.

Yasa değişikliği ayrıca ailelerin Küba’daki yakınlarına para yardımlarını da 300 dolarla kısıtlıyor.

Diaz-Balart gibi Kongre’deki diğer üyeler, Llena Ros-Lehtinen, David Rivera ve diğerleri gaddar politikalara dönüşü savunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Küba, ABD Küba tatili, David Rivera, Diaz-Balart, Küba, Küba seyahati, Küba tatili, Küba Turu, Llena Ros-Lehtinen,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları