Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba ; sağlık sektöründe bir dev !

10 Ocak, 2014 | 10:41

Küba Sağlık Sistemi

Dünyanın en farklı kültürlerinden bir tanesine sahip olan Küba sağlık sektörüyle de dikkat çekiyor. Küba tıp eğitimi almak ve tedavi olmak için dünyanın bir yerinden gelen insanlara sahipliği yapıyor.

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü sekreteri Taleb Rifai, Küba’nın tabiata zarar vermeden sunduğu turizm seçeneklerini çeşitlendirebilmesi ile ilgili yaptığı konuşmada “Küba doğru yolda ve daha fazlasına da hazır olmalı” diye konuştu. Küba sağlık sektörü bakımından dünyanın en başarılı ve gelişmiş ülkelerinden birtanesi. Yetiştirdiği doktorlar ve çaresi Kübalı doktorlar tarafından bulunan bir çok hastalık ile Küba sağlık sektöründe adeta bir dünya devi.

Küba kanser tedavisi için tercih ediliyor.

Küba kanser hastalarının ilaç almaları ve tedavisi için tercih ettiği bölgelerden bir tanesi. Kanserin tedavisinde yeni umut akrep zehri olabilir. Özellikle Güney Amerika’da binlerce yıldır ilaç olarak kullanılan akrepteki ölümcül zehrin kanseri iyileştirdiği yönündeki araştırma tıp dünyasını ikiye böldü. Dominik Cumhuriyeti, Küba, Rusya, İran ve ABD’deki bazı ilaç firmaları tarafından piyasaya sunular akrep zehri içerikli ilaçların karaborsaya düşmesinin ardından Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

FDA ilaçların etkisini söylemek için henüz erken olduğunu açıklarken, Amerikan Kanser Araştırmaları Derneği, akrep zehirli ilaçların güvenirliliğinin kanıtlanmadığını, söz konusu ilaçların kullanımının zararlı sonuçlar doğurabileceğini öne sürdü. Akrep zehrinin kanserli hücre üzerindeki etkisi 4 yıl önce keşfedildi.

Amerika basınından  ABC habere konuşan Rus bilim adamı Dr. Arther Mikaelian, mavi akrebin zehrinin etken maddesi chlorotoksinin kemoterapiyle aynı etkide olduğunu söyledi. Akrep zehrinin doğrudan tümörlü bölgeyi hedef aldığını çevredeki sağlıklı dokulara zarar vermediğini açıklayan Mekaelian, ayrıca ilaç sayesinde kanser hastalarındaki iştahsızlık ve bitkinlik halinin de ortadan kalktığını iddia etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi, Amerikan Kanser Araştırmaları Derneği, Dr. Arther Mikaelian, FDA, kanser mavi akrep, Küba Haberleri, Küba Kanser, Küba Kanser tedavisi, Küba Sağlık, Küba Sağlık Haberleri, küba sağlık sektörü, Küba sağlık seyahat, Küba Sağlık Sistemi, mavi akrep,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları