Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da sağlık devrimi sürüyor!

24 Kasım, 2015 | 08:33

küba kanser Sağlık alanındaki çalışmalarıyla adeta devrim yaratan Küba, dünyanın ilk akciğer kanseri aşısını kullanıma sundu.

Küba, dünyanın ilk akciğer kanseri aşısını insanlığın kullanıma sundu. CimaVax EGF adı verilen aşı, akciğer kanserinden koruma amaçlı değil hastalığın tedavisinde kullanıılmak üzere üretildi.

CimaVax EGF, kemoterapi ve radyoterapi gibi tedavileri yanıt alınamayan ileri evredaki akciğer kanseri hastalarında kullanılacak.

Bu güne kadar 1000’in üzerinde hastanın kullandığı ilacın, kanser tedavisinde kullanılan diğer ilaçların aksine herhangi bir önemli yan etkisi görülmedi.

Genç hastalarda daha etkili olduğu belirtilen aşı, tüm Küba kliniklerinde ücretsiz olarak insanlığın kullanımına sunuluyor.

Peru, aşıyı kullanmak için Küba hükümeti ile görüşmeye başlayan ilk ülke oldu. ABD ise Küba’ya uygulanan ambargo nedeniyle ilacı henüz kullanamıyor. Ambargo kalkmadığı sürece ABD vatandaşlarının Küba kliniklerinde tedavi olması da mümkün değil.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
akciğer kanseri, akciğer kanseri aşısı, akciğer kanseri küba, akciğer kanseri küba tedavi, akciğer kanseri tedavi, CimaVax EGF, CimaVax EGF küba, Küba, küba devrim, küba kanser aşısı, Küba Sağlık,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları