Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da sağlık devrimi sürüyor!

24 Kasım, 2015 | 08:33

küba kanser Sağlık alanındaki çalışmalarıyla adeta devrim yaratan Küba, dünyanın ilk akciğer kanseri aşısını kullanıma sundu.

Küba, dünyanın ilk akciğer kanseri aşısını insanlığın kullanıma sundu. CimaVax EGF adı verilen aşı, akciğer kanserinden koruma amaçlı değil hastalığın tedavisinde kullanıılmak üzere üretildi.

CimaVax EGF, kemoterapi ve radyoterapi gibi tedavileri yanıt alınamayan ileri evredaki akciğer kanseri hastalarında kullanılacak.

Bu güne kadar 1000’in üzerinde hastanın kullandığı ilacın, kanser tedavisinde kullanılan diğer ilaçların aksine herhangi bir önemli yan etkisi görülmedi.

Genç hastalarda daha etkili olduğu belirtilen aşı, tüm Küba kliniklerinde ücretsiz olarak insanlığın kullanımına sunuluyor.

Peru, aşıyı kullanmak için Küba hükümeti ile görüşmeye başlayan ilk ülke oldu. ABD ise Küba’ya uygulanan ambargo nedeniyle ilacı henüz kullanamıyor. Ambargo kalkmadığı sürece ABD vatandaşlarının Küba kliniklerinde tedavi olması da mümkün değil.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
akciğer kanseri, akciğer kanseri aşısı, akciğer kanseri küba, akciğer kanseri küba tedavi, akciğer kanseri tedavi, CimaVax EGF, CimaVax EGF küba, Küba, küba devrim, küba kanser aşısı, Küba Sağlık,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları