Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’dan Rolling Stones geçti

28 Mart, 2016 | 09:12

Küba Rolling Stones ABD Başkanı Barack Obama’nın tarihi ziyareti sonrası Küba’da bir ilk daha yaşandı. Rock müzik efsanesi The Rolling Stones, başkent Havana’da hayranlarıyla buluştu.

Rock müziğin efsanevi gruplarından The Rolling Stones, Küba’da ücretsiz konser verdi. Binlerce kişinin katılığı konserde, Küba halkı Rolling Stones’a hayran kaldı.

İngiliz The Rolling Stones, “Concert for Amity” etkinliği kapsamında Küba’nın başkenti Havana’daki Ciudad Deportiva’da düzenlenen konserde yüz binlerce Kübalı ve yabancı konuğu ağırladı.

NationalTurk’un haberine göre; Grubun solisti 72 yaşındaki Mick Jagger, ünlü “Jumpin’ Jack Flash” parçasını söylemeye başlarken, Kübalıları İspanyolca “Merhaba Havana! İyi akşamlar benim Kübalı halkım” diyerek seslendi.

Obama’nın ziyareti sonrası konser

Bir İngiliz rock grubunun Küba’da sahne aldığı ilk etkinlik olan konser, ABD Başkanı Barack Obama’nın Havana’yı ziyaretinin de 4 gün sonrasına denk geldi. Konserin, Washington ve Havana yönetimi arasında 50 yılı aşkın bir süredir devam eden düşmanlığın sonlandırıldığı bir döneme gelmesi açısından önem taşıdığı kaydedildi.

Yeni konserler de yolda

The Rolling Stones’ın ardından İrlandalı rock grubu U2 ve eski Beatles üyesi Paul McCartney’nin de Küba’da konser vermesi bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba, Küba Havana, küba konser, Küba Turu, Mick Jagger, Mick Jagger havana, Mick Jagger kimdir, Mick Jagger küba, The Rolling Stones, The Rolling Stones küba,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları