Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba ‘nın başkenti Havana ile Miami arasında 50 yıl aradan sonra ilk turu bir kargo şirketi yapıyor

13 Temmuz, 2012 | 15:50
Miami Küba Turu 17 saat

Miami Küba Turu 17 saat

Amerika ‘nın Miami kenti ile Küba başkenti Havana güzergahında Küba turu 50 yıl aradan sonra ilk kez bir kargo gemisi ile yapılmaya başlandı.

Havana, Küba / Yarım yüzyıldur ilk defa, içerisinde insani yardım malzemesi taşıyan bir kargo gemisi ABD’nin Miami kentinden Küba’nın başşehri Havana’ya doğru yola çıktı. Denizcilik şirketinin sözcüsü Leonardo Sanchez-Adega AFP’ye verdiği demeçte ‘Ana Cecilia adlı gemi Amerika’dan Küba’ya sadece insani yardım gönderileri taşıyor ve Küba’da hiçbir şey satmayacağına dair teminat vermiştir ‘ ifadelerini kullandı.

Uluslararası Limanlar Corp adlı şirket Washington’un yarım asırdır ticaret ambargosu uyguladığı komünizm ile yönetilen Küba’ya ABD’li yetkililerden özel izin belgesi alarak gitme hakkı aldıklarını belirtti.

Miami Küba Turu 17 saat

Sanchez-Adega bundan öyle geminin her çarşamba Küba’ya olan 17 saatlik yolculuk için Miami’den ayrılacağını ve gemide bulunan 10 mürettebattan hiç birinin Küba’da karaya çıkmadan kargoyu boşaltıp geri döneceğini sözlerine eklerken haftalık sevkiyat için müşterilerinin hem dini ve yardım vakıfları ve insani yardım gruplarından, hem de insanların Küba’da yaşayan yakınlarından olduğunu belirtti.

800.000 ‘den fazla Küba asıllı Amerikalı, Florida’da eyaletinde özellikle Miami ve çevresinde yaşıyor

Ana Cecilia şirketi $ 5,99 pound, ya da yaklaşık $ 13 kilogram şarj edildiği, 16 konteyner kadar taşıyabilir.

Diğer Florida şirketlerinin üçüncü ülkeler üzerinden en çok, Küba için gemi, ancak Sanchez-Adega onlar Miami Havana doğrudan haftalık hizmeti sunan ilk olduğunu söylüyor.

Düzenli bir nakliye yolu da Küba’ya Port Everglades, Florida, Miami güney, gelen var. ABD hükümeti ile gemiler insani ve tarım ürünleri taşıyan bu bağlantı noktasından Crowley Maritime aracılığıyla haftalık yelken ayarlamak izin verir.

Bu haftalık rota Amerika Birleşik Devletleri Havana sert yaptırımlar hak iddia bile Küba için önemli bir tarım ve gıda tedarikçisi olmasıyla birlikte, on yıl boyunca açık olmuştur.

Küba açılmaya mı başladı ? Küba turları artık daha kolay mı oluyor

Küba’ya karşı ABD ambargosu 1962 yılında başkan John F. Kennedy tarafından ilan edildi – Amerika ‘tek parti Komünist rejimi üzmeye yönelik bu hareketin sorumlusuydu. Bu rejimin Devlet Başkanı Raul Castro altında yer kalmasında seyhlendik.

ABD ambargosu 1992 yılından bu yana her yıl Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda oy çoğunluğu ile uygulanarak Küba bu ambargonun sonuçlarına mahkum edilmiştir. 19 Haziran tarihinde Küba-Amerika Florida milletvekili Ileana Ros-Lehtinen yeni Miami-Havana nakliye rota hakkında yasadışı bir şey olup olmadığını ABD yaptırımlarından sorumlu Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi’ni bünyesinde barındıran Hazine Bakanlığı’na bir mektup göndererek sorgulamıştı.

Küba Turları, Havana Turları, Küba Turizm, Havana Küba, Küba Havana, Küba

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Küba Vatandaşları, Amerika Küba, Amerika Küba Ambargosu, Havana Küba, Havana Turkarı, Havana Turları, Küba, Küba Amerika, Küba Havana, Küba Turizm, Küba Turları, Miami Havana,
 • Yunan adaları için büyük deprem beklentisi yok
  Wow. wow and more wow. i would like to capture snoethimg like this! When will my photo look amazing as yours? Nick, I would like to know what gear you bring with you on your travels. Or is it just a Camera and a single prime/zoom lens? Thanks!
 • Antalya Expo Center’da Doğa, Macera, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı
  izmir is a better city to visit. i mean the hioairsctl monuments and it is a nicer city. a different city, must be seen. antalya is nice too, but more with its beaches. it has plenty of hioairsctl monuments too. it depends on your purpose to visit. izmir has beaches and holiday towns too. but
 • Rus milyarder Gökova ve Yunan Adaları’nda tatil yapacak
  Ermeniler batı Emperyalizminin taşoronlarıdır. Asıl katiller Emperyalistler buna Rusyada dailidhr. Azarbaycan,lı soydaşlarımız iyi hazırlık yapmadan Ermenilerle savaşa girmeleri bence doğru olmaz.İyi bir hazırlıktan sonrada Ya İstiklal ya f6lfcm parolasıyla kanlarının son damlasına kadar savaşarak topraklarını geri almalılar. Turkiye ve halkımız Emperyal gfce7lerin fazla dikkatini e7ekmeden ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Şimdi yapılacak olanlar
 • Mourinho tatil için “Yunan Adaları” dedi
  There is huge amount of drfefient talks about his future career but I think he will chose one of the following future ways to go:1) He will stay in his current club Real Madrid and will try to win Champions League with them;2) He will move back to Chelsea as have had a lot of
 • Mersin Uluslararası Müzik Festivali başlıyor!
  Luciano comentou:30 de orubtuo de 2009 e0s 16:42 Sou um admirador do seu trabalho,e sei como o Sr.tem se dedicado ao trabalho de capoerista e como leva a serio o seu grupo na sua comunidade.Estou na torcida dos milhares que tem certeza do seu sucesso parabe9ns mestre Kim que Deus lhe abene7f5e,obrigado pelo
Hot-Affiliates Reklamları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2008-2012 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.