Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da nerede ne yenir?

24 Ağustos, 2015 | 07:47

küba havana Küba’nın çok bilinmeyen ama damakları çatlatan mekan önerileri / Küba’da nerede ne yenir?

Hürriyet’ten Mehmet Yaşin’in “Küba‘da nerede ne yenir?” başlıklı yazısı;

Küba denince akla Havana gelir. Bence Küba’da Havana’ya takılıp kalmak hata olur. Gezinizi başkent ile sınırlarsanız, adanın güzelliklerini göz ardı etmiş olursunuz. Bu hafta sizinle Küba’nın çok bilinmeyen ama damakları çatlatan lokanta önerilerimi paylaşacağım.

Washington’da Küba, Havana’da ise Amerikan bayrağı dalgalanmaya başladı. Yani Küba gitti, gidiyor. Bir süre sonra bu müze ülke, yerini turistik bir adaya terk edecek. Ama hâlâ geç kalmış sayılmazsınız. Biraz acele ederseniz, ‘orijinal’ Küba’yı görebilirsiniz. Koloni döneminden kalma binalar, 70-80 yıllık Amerikan arabaları, her yerde müzik ve dans, tütünün en hası, romun en lezzetlisi, doğanın en el değmemişi ve duran zaman… Tekmili birden sizi bekliyor. Hem de çok ucuza. Yani, şimdi Küba’ya gitmenin tam zamanıdır. Biraz daha oyalanırsanız, düş kırıklığına uğrayabilirsiniz.

LA CASA: Herkes orada

Adres: Calle 30, Nuevo Vedado.

Kapılarını açtığı 1995 tarihinden beri adaya gelen ünlü-ünsüz hemen herkesin uğradığı bir lezzet durağı. Mönü karmaşık ama hepsi birbirinden lezzetli. Ama en çok rağbet gören yemek, Şef Yuki’nin yaptığı suşiler ve tempuralar.

CAFE BOHEMİA: Kokteyller bir harika

Adres: Plaza Vieja, San Ignacio 364.

Havana’nın en güzel meydanında, İtalya esintili bir kafe. Taze baget ekmeğe yapılan sandviçler, çok lezzetli. Küba’da çok az yerde bulunan İtalyan kahvelerini de burada içebilirsiniz. Mekânın rom bazlı bu kokteylleri insanın kanını kaynatıyor.

EL IDILIO: Mönü karatahtada

Adres: Calle G 351, Vedado.

Basit görünümlü ama her şey çok lezzetli. Lokantayı saran kızartma kokuları insanın ağzını sulandırıyor. Mönüde çok çeşit yok. Olanlar duvardaki karatahtada yazılı. Küba mutfağının en lezzetli yemeklerinin burada tadına bakabilirsiniz.

CAFE DE LOS ARTISTAS: Mağaradaki lezzet

Adres: Calle Aguilar 22, Avenida de los Misteneo.

Tuğla ve taştan yapılmış mağara görünümlü bir mekân. Izgara et ve taze balık ağırlıklı. Yemekleri beklerken bir ‘Pina Kolada’ içmenizi öneririm. Böylesini bir başka yerde içemezsiniz. Ucuz, lezzetli ve samimi bir mekân.

O’REILY: Lezzet için doğru adres

Adres: Habana y Aguiar.

Yemekten ilk çatalı aldığımda, lezzet damağımı şaşırttı. Adını da söyledi ama not etmeyi unuttum. Böylesine lezzetli bir yemeği çoktandır yememiştim. Küba mutfağının lezzetli yemeklerinin tadına bakmak için en doğru adreslerden biri.

RESTAURANTE SOL Y SON: Lezzet ve romantizm

Adres: Simon Bolivar e Frank Pais y Jose Marti.

Ortasında küçük bir havuz olan bir bahçe… Burada romantizmle birlikte lezzet de zirveye tırmanıyor. Sakin ve şaşırtıcı. Önden küçük kadehlerde birkaç rom. Acıkınca, muz ile doldurulmuş ıstakoz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havana, havana gezilecek yerler, havana ne yenir, Küba, Küba Gezilecek Yerler, Küba Havana, Küba ne yenir, Küba Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları