Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba müziği Beyaz Saray’da yankılandı

19 Ekim, 2015 | 10:50

Buena Vista Social Club Türkiye’de de pek çok kez konserler veren Kübalı Buena Vista Social Club, Beyaz Saray’da sahneye çıktı.

Amerika ile Küba arasında normalleşme sürecine giren ilişkilerin son belirtisi. Buena Vista Social Club, 50 yılı aşkın bir süre sonra Beyaz Saray’da sahneye çıkan ilk Kübalı müzik grubu oldu.

Hispanik Miras Ayı kutlamaları kapsamında ABD’nin başkenti Washington’da bulunan Beyaz Saray’da bir konser verdi. Grammy ödüllü grubun verdiği konsere Küba’nın geçtiğimiz ay göreve başlayan ABD Büyükelçisi Jose Cabanas da katıldı.

ABD Başkanı Barack Obama, grubu İspanyolca “Beyaz Saray’a Hoşgeldiniz (Bienvenidos a la Casa Blanca)” diyerek selamladı. Obama, Buena Vista Social Club’a olan hayranlığını dile getirirken grubun 1998 yılında yayınlanan CD’sini aldığını söyledi.

Başkan Obama, grubun 20 yıldır ABD ile Küba halkları arasında güçlü bağların sembolü olduğuna dikkat çekerek “Umarım ben de birkaç yıl sonra onlar kadar iyi görünüyor olurum” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Büyükelçisi, ABD Büyükelçisi Jose Cabanas, Beyaz Saray, Beyaz Saray küba, Buena Vista Social Club, Buena Vista Social Club küba, Hispanik Miras Ayı, Jose Cabanas, Küba Amerika,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları