Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba müziği Beyaz Saray’da yankılandı

19 Ekim, 2015 | 10:50

Buena Vista Social Club Türkiye’de de pek çok kez konserler veren Kübalı Buena Vista Social Club, Beyaz Saray’da sahneye çıktı.

Amerika ile Küba arasında normalleşme sürecine giren ilişkilerin son belirtisi. Buena Vista Social Club, 50 yılı aşkın bir süre sonra Beyaz Saray’da sahneye çıkan ilk Kübalı müzik grubu oldu.

Hispanik Miras Ayı kutlamaları kapsamında ABD’nin başkenti Washington’da bulunan Beyaz Saray’da bir konser verdi. Grammy ödüllü grubun verdiği konsere Küba’nın geçtiğimiz ay göreve başlayan ABD Büyükelçisi Jose Cabanas da katıldı.

ABD Başkanı Barack Obama, grubu İspanyolca “Beyaz Saray’a Hoşgeldiniz (Bienvenidos a la Casa Blanca)” diyerek selamladı. Obama, Buena Vista Social Club’a olan hayranlığını dile getirirken grubun 1998 yılında yayınlanan CD’sini aldığını söyledi.

Başkan Obama, grubun 20 yıldır ABD ile Küba halkları arasında güçlü bağların sembolü olduğuna dikkat çekerek “Umarım ben de birkaç yıl sonra onlar kadar iyi görünüyor olurum” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Büyükelçisi, ABD Büyükelçisi Jose Cabanas, Beyaz Saray, Beyaz Saray küba, Buena Vista Social Club, Buena Vista Social Club küba, Hispanik Miras Ayı, Jose Cabanas, Küba Amerika,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları