Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Küba laik bir ülke, Müslümanların istekleri doğrultusunda cami yapılır”

20 Aralık, 2014 | 07:52

Küba Büyükelçisi Alberto Gonzales Casals, Küba’da yaşayan 5 bin Müslüman olduğunu belirterek onların istekleri doğrulusunda Havana’da cami yapılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çok tartışılan ‘Küba‘ya cami yapılması’ önerisine ülkenin Ankara Büyükelçisi yanıt verdi. Alberto Gonzales Casals, Küba’da yaşayan 5 bin Müslüman olduğunu belirtti ve onların talebi doğrultusunda Havana’da cami yapılacağını söyledi.

NTV’nin canlı yayınına katılarak Can Ertuna’nın sorularını yanıtlayan Casals, tartışmaya girmek istemediklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı;

“İki yıl önce Küba’daki Müslüman toplumdan böyle bir talep gelmişti. Biz laik bir ülkeyiz. Bütün farklı dinlerin taleplerini değerlendiriyoruz. Müslümanların camiye sahip olma hakkı var. Türkiye hükümeti, Diyanet aracılığıyla cami inşaatında yardımcı olacak. İki-üç yıldır gündemde olan bir konu. Bir cami inşaatı söz konusu. Önemli olan Havana’da yaşayan halkın talebi. Uzun süredir bunu düşünüyoruz. Bu cami inşaa edilecektir.”

Romantik sahiller ve unutulmaz balayı anlarınızı yaşayabileceğiniz yer Küba video

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
alberto gonzales casals, Ankara Küba Büyükelçisi, küba büyükelçisi, Küba Büyükelçisi Alberto Gonzales Casals, Küba Büyükelçisi cami, Küba cami, Küba cami haberleri, Küba Haberleri, Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan küba, Recep Tayyip Erdoğan küba cami,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları