Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’nın klasik arabaları için geç kalmayın!

20 Mayıs, 2015 | 12:46

Amerika ile düzelenen ilişkilerin ardından değişimin yaşandığı Karayiplerin sırlar ülkesi Küba’da, sokaklardan çekileceği düşünülen klasik otomobilleri görmek için geç kalmayın.

Küba denince akla puro ve rom’un yanı sıra Havana sokaklarını süsleyen eski model Amerikan arabaları geliyor.

Eski arabaların hala daha yollarda olmasının en büyük nedeni 1958’te başlayan Amerika Birleşik Devletleri ambargosu. Hükümet de 1959’da otomobil ticaretine kısıtlamalar getirmişti. Ancak Havana yönetimi 2013’te bu kısıtlamaları kaldırma kararı almış ve otomobil ithalatına izin vermişti.

Euronews muhabiri Stefan Grobe, değişiim rüzgarının estiği Havana’da klasik otomobil hayranlarının nabzını tuttu.

“Nostalgicars” adlı tamircinin sahibi Julio Alvares, klasik otomobillere ilgilin azalmayacağı görüşünde: “Bence sokaklarımızı yeni otomobillerin hızlı bir şekilde doldurduğunu göreceğiz. Ama yine de klasikler için uygun bir pazar olacak.”

Stefan Grobe: Küba hakkında seni bu kadar iyimser yapan nedir?

Julio Alvares: Halihazırda Küba’da yaşanan değişime inanıyorum. Diplomatik ilişkilerin normalleşmesiyle birlikte ABD ambargosu da kalkarsa, Havana sokaklarındaki eski model Cadillac, Oldsmobile ve Chevrolet sayısının her geçen gün azalacağını tahmin etmek güç değil.

Stefan Grobe: Eski Eisenhowerlar Küba’nın geçmişte kalan parçasını hatırlatan renkli manzaralar. Turistler için heyecan verici. Ancak artık onlardan görmek zorlaşacak. Eğer Küba 21. yüzyılla kucaklaşırsa turistlerin görmek istediği otomobiller birer birer kaybolacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havana, havana sokakları, klasik araba, klasik araba havana, klasik araba küba, Küba, Küba Amerika, küba arabaları, Küba Havana, Küba havana araba, Küba klasik araba, Küba puro, Küba rom, Küba Turu, Küba vize,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları