Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’nın en iyisi İstanbul Film Festivali’nde

30 Mart, 2015 | 13:56

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenecek İstanbul Film Festivali’nin açılış filmi belli oldu. Festival, Küba’da gişe rekorları kıran Conducta (Hal ve Gidiş) ile kapılarını açacak.

4-19 Nisan tarihlerinde 34’üncü kez sinemaseverlerle buluşacak İstanbul Film Festivali’nin programı açıklandı. Bir süredir merak edilen “festivalin açılışında hangi film gösterilecek?” sorusunun cevabı da belli oldu.

Küba’nın bu yılki Oscar adayı olan “Hal ve Gidiş” (Conducta), İstanbul Film Festivali’nin açılış filmi olarak seçildi. Sorunlu bir öğrenciyle onunla ilgilenen öğretmeninin hikayesini konu alan filmin, yönetmen koltuğunda Ernesto Daranas oturuyor.

Uyuşturucu bağımlısı annesiyle birlikte yaşayan, dövüş köpeklerini eğiten 11 yaşındaki Chala ve öğretmeni arasındaki yakınlığın anlatıldığı Hal ve Gidiş, Havana ve Malaga festivallerinde “En İyi Film Ödülü” kazandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Conducta, Conducta filmi, Conducta havana, Conducta küba, Conducta movie, Ernesto Daranas, Ernesto Daranas havana, Ernesto Daranas küba, Hal ve Gidiş, Hal ve Gidiş filmi, İstanbul Film Festivali, İstanbul Film Festivali küba, Küba, Küba festival, Küba film festivali, Küba filmleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları