Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da ilk ücretsiz internet noktası hizmete sunuldu

06 Nisan, 2016 | 07:50

Küba'da ilk ücretsiz internet noktası hizmete sunuldu ABD Başkanı Barack Obama’nın ziyaretiyle gündeme gelen Küba’da ücretsiz internet noktaları kurulması düşüncesi hayata geçirildi.

ABD Başkanı Barack Obama, 88 yıl aradan sonra görevi başındayken Karayiplerin sırlar ülkesi Küba‘yı ziyaret eden ABD Başkanı olarak tarihe geçmiş ve burada yaptığı açıklamada Küba’da internet kullanım oranının oldukça düşük olduğuna dikkat çekmişti. Barack Obama ayrıca Google ile yapılacak işbirliği sayesinde ülkeye internet sağlanacağını açıklamıştı.

İşte bu açıklamaların ardından Küba’nın başkenti Havana’da ilk ücretsiz hızlı internet erişim noktası Google tarafından hizmete sunuldu.

Oluşturulan özel merkeze şimdilik 20 Chromebook bilgisayar, 100 Google Cardboard sanal gerçeklik cihazı getirildi. Haftanın beş günü açık olan bu merkez, aynı anda 40 kişiyi ağırlayabiliyor.

Ayrıca ülkenin belli başlı yerlerine 60 ücretsiz kablosuz ağ alanı kuruldu. Bu hizmetlerin ilerleyen dönemde genişletilmesi bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Başkanı, ABD Başkanı Barack Obama, Barack Obama, Küba, Küba Amerika, küba google, Küba Havana, küba internet, Obama Küba,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları