Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba İle Google Anlaştı! İnternet Hızlanacak

14 Aralık, 2016 | 10:11

Küba İle Google Anlaştı! İnternet Hızlanacak

Küba devlet telekomünikasyon şirketi Etecsa, Gmail ve YouTube gibi servislerine daha hızlı erişim sağlamak için Google ile anlaşma imzaladı.

Başkent Havana’da Etecsa ile Google arasında imzalanan anlaşmaya göre Gmail ve YouTube dahil Google servislerine erişim hızı artırılacak.

NationalTurk’ün haberine göre, Google’dan yapılan açıklamada, “Bu anlaşma, Etecsa’nın, yerel düzeyde YouTube videoları gibi en popüler yüksek bant genişliği içeriklerimizden bazılarını, ön belleğe alarak gecikmelerini azaltmak için teknolojimizi kullanmasına izin veriyor” ifadeleri kullanıldı.

Etecsa’nın yaptığı açıklamada ise “Bu anlaşma Küba‘daki kullanıcıların daha hızlı ve daha kaliteli bir şekilde Google internet içeriklerine ulaşmalarını sağlayacak” denildi.

ABD Başkanı Barack Obama Küba ziyaretinde, internet erişiminin eğitim ve sağlık hizmetleri gibi ülkenin refahı açısından önemine dikkat çekerek, Google’ın Küba’ya internet sağlayacağını açıklamıştışekilde eleştirmişti.

ABD Küba yakınlaşmasının sonucu

Küba’nın internet erişimi açılımının, ABD Başkanı Barack Obama’nın Aralık 2014’te adaya gerçekleştirdiği tarihi ziyarete dayandığı ve bunun ABD-Küba yakınlaşmasının hedeflerinden biri olduğu düşünülüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Google, İnternet, Küba,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları