Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba İle Google Anlaştı! İnternet Hızlanacak

14 Aralık, 2016 | 10:11

Küba İle Google Anlaştı! İnternet Hızlanacak

Küba devlet telekomünikasyon şirketi Etecsa, Gmail ve YouTube gibi servislerine daha hızlı erişim sağlamak için Google ile anlaşma imzaladı.

Başkent Havana’da Etecsa ile Google arasında imzalanan anlaşmaya göre Gmail ve YouTube dahil Google servislerine erişim hızı artırılacak.

NationalTurk’ün haberine göre, Google’dan yapılan açıklamada, “Bu anlaşma, Etecsa’nın, yerel düzeyde YouTube videoları gibi en popüler yüksek bant genişliği içeriklerimizden bazılarını, ön belleğe alarak gecikmelerini azaltmak için teknolojimizi kullanmasına izin veriyor” ifadeleri kullanıldı.

Etecsa’nın yaptığı açıklamada ise “Bu anlaşma Küba‘daki kullanıcıların daha hızlı ve daha kaliteli bir şekilde Google internet içeriklerine ulaşmalarını sağlayacak” denildi.

ABD Başkanı Barack Obama Küba ziyaretinde, internet erişiminin eğitim ve sağlık hizmetleri gibi ülkenin refahı açısından önemine dikkat çekerek, Google’ın Küba’ya internet sağlayacağını açıklamıştışekilde eleştirmişti.

ABD Küba yakınlaşmasının sonucu

Küba’nın internet erişimi açılımının, ABD Başkanı Barack Obama’nın Aralık 2014’te adaya gerçekleştirdiği tarihi ziyarete dayandığı ve bunun ABD-Küba yakınlaşmasının hedeflerinden biri olduğu düşünülüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Google, İnternet, Küba,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları