Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’dan ikinci cami talebi

06 Şubat, 2015 | 18:41

Küba’ya cami tartışmaları sürerken Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tutkun, Santiago şehrine ikinci bir cami için girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Latin Amerika turu kapsamında yapacağı Küba ziyareti öncesi ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tutkun, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 8 Şubat’ta Küba’da olacaklarını hatırlatarak, Müslüman öğrencilerin fazlalığı ile dikkat çeken Santiago şehrine mütevazi bir cami yapılmasını talep edeceklerini söyledi.

Tutkun, Küba’ya ilk caminin yapımı için karar verildiğini hatırlatarak Santiago’da düşünülen ikinci caminin mescit tarzında olabilceğini de sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan küba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Küba, Küba cami, Küba Haberleri, Küba ikinci cami, Latin amerika turu, Mustafa Tutkun, Mustafa Tutkun küba, Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları