Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba için en uygun zaman

20 Ocak, 2015 | 09:20

Kışın soğundan bunalan Türk seyahatseverlerin Ocak ayı tercihi, tropikal iklimi ve festivalleriyle ünlü Küba…

Küba’ya 2015 yılı Ocak ayında seyahat etmek için yapılan uçak bileti aramaları ciddi bir yükseliş gösteriyor ve seyahat aramalarında Şubat ayına kıyasla Ocak ayı için %82’lik bir artış görülüyor.

Kış aylarında artan soğuk ve kar yağışları Türk seyahatseverlerin tatil tercihlerine de yansıyor. Skyscanner’ın verilerine göre, tropikal iklimi ve festivalleriyle Küba, Ocak ayında seyahatseverlerin ilgisini çekiyor. Tropikal iklimiyle ve Karayip sahilleriyle dikkat çeken Adalar ülkesi Küba, kış aylarında içini ısıtmak isteyen Türk seyahatseverlerin gözde destinasyonu haline geliyor.

Ocak ayı için Küba’ya yapılan uçak bileti aramalarında Şubat ayına kıyasla %82’lik bir artış görülüyor. 2013 yılına kıyasla bu sene Ocak ayı için Küba’ya yapılan uçak bileti aramalarında %45 artış yaşanması ise soğuktan bunalan Türk seyahatseverlerin Küba’ya akın ettiğini gösteriyor.

Küba, ünlü festivalleriyle de farklı kültürleri deneyimlemek isteyen seyahatseverlerin tatil merkezi haline geliyor. 6 Ocak’ta başlayan ve 2 Şubat’a kadar süren Cuballet de Invierno Bale Festivalinde, seyahatseverler balenin yanında Küba danslarını da izleyip öğrenebiliyorlar. Kölelerin köklere dönüş ruhunu ve özgürlüğünü yüceltmek amacıyla kutlanan Cabildos Festivali ise yerel halkın geleneksel kostümlerle dans ettiği bir sokak şenliğine dönüşüyor.

Latin dansı, Kültür ve Eğlence’yi bir arada bulabileceğiniz Küba hakkında video

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cabildos Festivali, Cabildos Festivali küba, Cuballet de Invierno Bale Festivali, Cuballet de Invierno küba, eğlence video, havana gezilecek yerler, havana tatil, Havana turu, havana uçak bileti, havana video, Küba, Küba Balayı, Küba festivalleri, Küba Haberleri, küba hakkında video, Küba Havana, Küba Havana turu, Küba neler yapılır, Küba Purosu, Küba sahil, Küba Sahilleri, Küba Tatil, Küba tatili, Küba Turu, Küba uçak bileti, küba video, Küba vizesi, latin dansları video,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları