Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba her şeye rağmen sezona hazır

16 Ekim, 2017 | 12:35

Kasırga gibi meteorolojik olaylardan kaynaklanan sorunlara rağmen, Küba makamları bugün turistik tesislerinin yüksek turizm sezonuna (Kasım-Nisan) hazır olduğunu duyurdu.

NatinoalTurk’ün haberi;

Küba makamları, Irma kasırgasından etkilenen kuzey bölgelerinde dahi problem kalmadığını ve yüksek sezona her yönüyle hazır olunduğunu açıkladı. Küba Turizm Bakanı Manuel Marrero, devlet televizyonuna yaptığı açıklamada dünyanın dört bir yanından turistleri en iyi şekilde ağırlamak için hazır olduklarını belirtti. Marrero, şu anda adanın 67.000 otel odasına sahip olduğunu ve bunların 7 bininin bir önceki yılda onarıldığını ve 2 bininin ise iyileştirildiğini söyledi.

Küba’nın 37’inci Uluslararası Turizm Fuarı’ndan (Mayıs 2017) sonra yayımlanan verilere göre ülke bu yıl 4.7 milyon turist sayısına ulaşarak rekor kırmayı hedefliyor.

Kanada, toplam turist sayısının yüzde 34’ünü oluşturuyor ve Küba için en önemli pazar olmayı sürdürüyor. Bu yılın ilk 6 ayında Kanada ve ABD’li turistler Küba’daki toplam turistlerin yüzde 45’ini oluşturdu.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Küba karşıtı politikalarına rağmen ülkeye gelen ABD’li turist sayısında azalma yaşanmadığı bildiriliyor.

2016’da, ilk kez 4 milyondan fazla turisti ağırlayan Küba’da bu yıl yüzde 14.5’luk bir artış bekleniyor. 68 havayolu Küba’ya dünyanın 70 kentiyle bağlantı kuruyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba, Küba En İyi Sezon, Küba Turizm, Küba Turizm Sezonu, Küba Turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları