Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba Havana seyahati düşünenlere kısa kısa notlar

27 Şubat, 2016 | 08:10

Küba Havana seyahati düşünenlere kısa kısa notlar ABD ile düzelen ilişkiler sonrası masumiyetini kaybedecek endişesi yaşanan Havana’ya seyahat etmenin tam zamanı / Küba Havana seyahati düşünenlere kısa kısa notlar

Karayiplerin sırlar ülkesi Küba, devrimin izlerinin sokaklarında yaşandığı, Latin müziğinin anavatanı, klasik arabaları, dünyaca meşhur purosu, palmiye ağaçlarıyla kaplı sahilleri ve daha fazlası…

İşte Küba seyahati düşünenler için Havana notları;

*Uçak yolculuğunun ardından başkent Havana’daki Jose Marti Havaalanı’na iniliyor. Jose Marti, Küba’nın ulusal kahramanlarından ve yaşamını ülkenin özgürlük mücadelesine adamış bir yazar.

*Havaalanından çıktıktan sonra saatlerinizi yedi saat geri almayı unutmayın. Unutmamanız gereken bir başka ayrıntı ise, burada işlerin modern hayatın bize dayattığı gibi hızlı ilerlemiyor oluşu. Bu yüzden acele etmeyin, rahat davranın.

küba arabaları

*Adeta eski Amerikan arabalarının sergilendiği bir açık hava müzesi olan Havana’da 56 model bir Chevrolet’yle şehir turu yapın.

*Küba’nın para birimi Küba Pezosu. Kredi kartı birçok yerde geçmiyor. Bu arada Küba’da hayat ucuz.

*Nacional Hotel, Havana’nın en ünlü oteli. Oteli, God Father 2 filminden hatırlayabilirsiniz. Otel her yere ulaşım için ideal noktada. Otelin bahçeli lobisi muhteşem.

Old Havana Küba

*1982’de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne giren Havana eski şehir, Latin Amerika’daki büyük kolonyal döneme ait merkez. Bölge İspanyol- Endülüs mimarisinin çarpıcı örneklerini barındırıyor.

*Fotoğraf çekmek isteyenler için gerçek bir harikalar diyarı, gözünüzün gördüğü her şey bir fotoğraf karesi. Üstelik hiç kimse itiraz etmiyor aksine poz veriyor.

*Kübalıların kahramanlarından biri de Che. Taparcasına sevdikleri Che’nin resminin bulunduğu ürünlerden almak isterseniz asla pazarlık yapmayın. Halk bu konuda çok hassas.

*1954’te aldığı Nobel ödülünü Küba’ya adayan ünlü yazar Ernest Hemingway’in meşhur ettiği Bodeguita del Medio isimli bara uğrayın.

Varadero küba

*Varadero Küba seyahatinin olmazsa olmazlarından… Havana’ya yaklaşık iki saat mesafede olan bu sayfiye yeri, Hicacos yarımadasında yer alıyor. Palmiye ve begonviller arasında otel, restoran, tatil köyü, bar ve diskolar yer alıyor. Varadero dalmak için de ideal bir rota. Mercanlar muhteşem ve deniz suyunun ısısı hiçbir zaman 18 derecenin altına inmiyor.

* Buena Vista Social Club’ı mutlaka duymuşsunuzdur. Küba müziğini dünyaya tanıtan grubun şarkılarını dinleyebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her yerde gruplar canlı müzik yapıyor, sonra da evde doldurdukları CD’lerini satıyorlar.

* Türkleri çok seviyorlar. Türk dizilerinden ötürü oyuncuların pek çoğunu tanıyorlar. Atatürk’ü de tanıyor ve seviyorlar.

Kaynak: SABAH

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havana, havana old town, Küba, küba arabaları, küba che, Küba Gezilecek Yerler, Küba hakkında bilinmesi gerekenler, Küba Havana, Küba Havana turu, Küba Purosu, Küba Sahilleri, Küba seyahati, Küba Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları