Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba Fidel Castro’yu Son Kez Selamladı

04 Aralık, 2016 | 12:20

Küba, efsanevi lideri Fidel Castro’yu Santiago’da düzenlenen cenaze töreninde son kez selamladı.

Küba, efsanevi lideri Fidel Castro’yu Santiago’da düzenlenen cenaze töreninde son kez selamladı.

Küba halkı, geçtiğimiz hafta yaşamını yitiren efsanevi lideri Fidel Castro’yu Santiago Antonio Maceo Devrim Meydanı’nda düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurladı. Binlerce Kübalı’nın katıldığı törende, bir çok ülkenin hükümet ve devlet başkanları ile çok sayıda siyasi de yer aldı.

Törende son konuşmayı Raul Castro yaptı

Törende bir çok sendikanın temsilcilerinin konuşma yapmasının ardından son sözü Fidel’in kardeşi Küba Devlet Başkanı Raul Castro aldı.

Konuşmasında Fidel’in dünya halkları için gösterdiği özveriden ve küresel liderlerle olan dostluğundan bahseden Raul Castro, Küba halkının Fidel’e sevgisini göstermek için düzenlediği kitlesel gösteriler içinse teşekkür etti.

Sokaklara, anıtlara Fidel ismi verilmeyecek

Raul Castro, ayrıca Fidel Castro’nun vasiyeti doğrultusunda adının cadde ve sokaklara verilmeyeceğini, heykellerinin dikilmeyeceğini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fidel Castro, Küba, Raul Castro,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları