Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba Fidel Castro’yu Son Kez Selamladı

04 Aralık, 2016 | 12:20

Küba, efsanevi lideri Fidel Castro’yu Santiago’da düzenlenen cenaze töreninde son kez selamladı.

Küba, efsanevi lideri Fidel Castro’yu Santiago’da düzenlenen cenaze töreninde son kez selamladı.

Küba halkı, geçtiğimiz hafta yaşamını yitiren efsanevi lideri Fidel Castro’yu Santiago Antonio Maceo Devrim Meydanı’nda düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurladı. Binlerce Kübalı’nın katıldığı törende, bir çok ülkenin hükümet ve devlet başkanları ile çok sayıda siyasi de yer aldı.

Törende son konuşmayı Raul Castro yaptı

Törende bir çok sendikanın temsilcilerinin konuşma yapmasının ardından son sözü Fidel’in kardeşi Küba Devlet Başkanı Raul Castro aldı.

Konuşmasında Fidel’in dünya halkları için gösterdiği özveriden ve küresel liderlerle olan dostluğundan bahseden Raul Castro, Küba halkının Fidel’e sevgisini göstermek için düzenlediği kitlesel gösteriler içinse teşekkür etti.

Sokaklara, anıtlara Fidel ismi verilmeyecek

Raul Castro, ayrıca Fidel Castro’nun vasiyeti doğrultusunda adının cadde ve sokaklara verilmeyeceğini, heykellerinin dikilmeyeceğini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fidel Castro, Küba, Raul Castro,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları