Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba Efsanevi Liderini Uğurlamaya Hazırlanıyor

28 Kasım, 2016 | 09:29

Küba Efsanevi Liderini Uğurlamaya Hazırlanıyor

Küba, devrimin büyük ve unutulmaz lideri Fidel Castro’yu sonsuzluğa uğurlamaya hazırlanıyor.

Küba Devrim lideri ve eski devlet başkanı Fidel Castro, 4 Aralık’ta sonsuzluğa uğurlanacak. Fidel Castro için 9 gün yas tutacak olan Küba’da tüm bayraklar yarıya indirildi.

Ülkede yayınlanan bütün gazeteler, sayfalarına Castro’nun yaşam hikayesini taşırken Küba sokaklarında matem havasının ağırlığını hissediliyor. Başkent Havana’daki anmalarda, binlerce öğrenci Fidel Castro fotoğraflarının yanına karanfil bırakarak Castro’ya olan bağlılıklarını gösterdiler.

Küba kanalları, gün boyu Fidel’in yaşam hikayesini anlatan yayınlar yaparken, ülke genelindeki konserler ve kutlamalar da iptal edildi.

Fidel Castro’nun isteği doğrultusu yakılan naaşının külleri ise Santiago de Cuba’ya getirilecek. Bu sırada Kübalılar, Havana’daki Jose Marti anıtı önünde büyük devrimciye saygısını ve bağlılığını sunabilecek. Fidel’in külleri, 4 Aralık’taki cenaze töreninin ardından Santa Ifigenia Mezarlığı’na defnedilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fidel Castro, Havana, Küba,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları