Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba, Ebola ile mücadele için Afrika’ya doktor gönderiyor

16 Eylül, 2014 | 15:53

Dünya Sağlık Örgütü’nün çağrısına kayıtsız kalmayan Küba, Ebola salgını ile mücadele eden Batı Afrika’ya bir grup gönderme kararı aldı.

Küba hükümeti, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından organize edilen küresel çabanın bir parçası olarak Afrika’ya Ebola ile mücadele için 165 doktor ve hemşire gönderiyor.

Sağlık Bakanı Roberto Morales yaptığı açıklamada, Afrika’ya gönderilecek 62 doktor ve 103 hemşireden oluşan grubun 15 yılı aşkın deneyim ve doğal afetlerin vurduğu diğer ülkelerde çalıştıklarını söyledi.

Afrika’ya Ebola ile mücadele için yardım gönderme kararı Küba lideri Raul Castro ile BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon arasında yapılan bir toplantı sonrası alınmıştı.

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Margaret Chan ise Küba’nın Batı Afrika’da baş gösteren Ebola salgını için 165 sağlık personeli gönderme sözü verdiğini ve bundan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Küba, 1959 yılından bu yana 39 Afrika ülkesine 76.744 sağlık çalışanı gönderdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
afrika ebola, Ban Ki-moon, Batı Afrika, Batı Afrika ebola, Batı Afrika küba, BM Genel Sekreteri, Dünya Sağlık Örgütü, Küba, Küba afrika, Küba doktorları, Küba ebola, Küba Sağlık, Margaret Chan, Raul Castro, Raul Castro afrika, Raul Castro Küba, Raul Castro küba haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları