Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba dostlarından Andy Garcia’ya tepki

09 Eylül, 2014 | 12:33

Jose Marti Küba Dostluk Derneği, yazılı bir açıklama yaparak, Kurtlar Vadisi Pusu’nun yeni sezonu için Türkiye’ye gelen Küba doğumlu ABD’li aktör Andy Garcia’yı protesto etti.

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök’ün yazısında “Castro Küba‘ya ihanet etti” sözlerine yer verdiği aktör Andy Garcia’ya Küba Dostluk Derneği tepki gösterdi.

Jose Marti Küba Dostluk Derneği’nden yapılan açıklamada “Andy Garcia, Devrim’in zaferinden iki yıl sonra, ABD’nin Domuzlar Körfezi saldırısının hezimetle sonuçlanmasının ardından Miami’ye göç eden bir ailenin çocuğu. Henüz 5 yaşındayken Küba topraklarından ayrılıyor. O günden beri Küba’ya hiç gitmemiş ve ülkeye kapitalizm gelene kadar da gitmek istemiyormuş. İyi niyetle, Garcia’nın erken yaşlarından itibaren Fidel, yoldaşları ve Küba sosyalizmi hakkında duyduğu yalanların fazlaca etkisinde kaldığını düşünsek bile, bugün itibariyle aktörün, özlediğini iddia ettiği ülkesinin en temel değerlerine düşman bir karşı devrimciye dönüştüğü açıktır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada Garcia’nın, “Her göçmen çocuğun kalbinde ülkesine geri dönüş vardır” sözleri hatırlatılarak, “Ülkesinde mütevazi koşullarda yaşamayı seçen pek çok Kübalı sanatçı halkı için üretimde bulunup acımasız ABD ablukasına karşı halkıyla birlikte direnirken, Garcia, servetine servet kattığı Hollywood filmleri çevirerek ve kazandığı paralara borsada takla attırarak vaktini geçirmektedir. Garcia’nın bırakın ülkesi için bir şey yapmayı dünya üzerinde herhangi bir sosyal sorunun çözümüne katkıda bulunduğu görülmemiştir” denildi.

Açıklamanın son cümleleri ise sert eleştirilerle son buldu:

“Türkiye’den Küba dostları olarak bizler oyuncuya Küba’da doğmuş olmasının kendisine, dünyada milyonlarca insana umut ve esin kaynağı olmuş bir devrimin önderine haberdeki türden sözler sarf etme hakkı vermediğini hatırlatmak durumundayız. Affedilmez bir ihanet içinde olan, insanca bir yaşamın olanaklarını halkına sosyalizm sayesinde sunabilmiş bir ülkeyi, kendi alıştığı zengin ve sorumsuz hayatı sürdürebilmek için kokuşmuş kapitalist geçmişine döndürmek isteyen Andy Garcia’dan başkası değildir.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Andy Garcia, Andy Garcia haberleri, Andy Garcia kimdir, Andy Garcia küba, Andy Garcia kurtlar vadisi, Castro Küba, Jose Marti, Jose Marti Küba Dostluk Derneği, Küba, Küba castro, Küba Dostluk Derneği, Küba Haberleri, Raul Castro Küba,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları