Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba Devrimi sürüyor

08 Ekim, 2015 | 12:49

küba Jose Marti Küba Dostluk Derneği İzmir Şubesi tarafından “Yeni Dönemde Küba’yla Dayanışmanın Önemi” isimli bir panel düzenlendi.

İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele Küba‘nın Türkiye Büyükelçisi Alberto Gonzalez de katıldı. Alberto Gonzalez son dönemde ülkesi Küba’da yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Küba için turizmin önemine dikkat çeken büyükelçi, “Turizm ülkemizin can damarlarından biri. Dünyada neredeyse “kapitalizm gelmeden Küba’yı görün” deyimi yerleşti. Her iki kişiden birisinin turist olduğu ülkemizde yeterli yatak sayısı yok. Bunun için yabancı sermaye gereksinimiz var. Diğer küreselleşme politikalarından farklı olarak ülkemizin toprağını satmıyoruz, insanımızı köle durumuna düşürmüyoruz. Yabancı sermayeye diyoruzki gelin oteller kurun 5-10-15 yıl süreyle işletin, ancak sonra bizim olacak. Bu süre içinde de bu işletmelerde yüzde 51, devletin payı olacak. Bu amaçla aralarında Türk’lerinde bulunduğu bir çok yabancı inşaat sektör temsilcileriyle görüşüyoruz. dedi.

Alberto Gonzalez, Küba’daki teknoloji açığına değinerek, “Ülkemizdeki modern olmayan teknoloji nedeniyle turizm, bio teknoloji, tarım, elektronik alanında gerekli atılımları yapamıyoruz, pek çok ürünü üretemiyoruz. Bu alan da yeni teknolojiye gereksiniz var. İşte bu nedenle yabancı sermaye gelsin diyoruz. Yoksa ülkemizi, topraklarını, emeğimizi gelip sömürsünler diye değil” ifadelerini kullandı.

Mete Kızık / Cumhuriyet

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alberto Gonzalez, Alberto Gonzalez küba, Jose Marti Küba, Jose Marti Küba Dostluk Derneği, Küba, Küba Haberleri, Küba Turizm, Türkiye Büyükelçisi, Türkiye Büyükelçisi küba,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları