Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba Devrimi sürüyor

08 Ekim, 2015 | 12:49

küba Jose Marti Küba Dostluk Derneği İzmir Şubesi tarafından “Yeni Dönemde Küba’yla Dayanışmanın Önemi” isimli bir panel düzenlendi.

İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele Küba‘nın Türkiye Büyükelçisi Alberto Gonzalez de katıldı. Alberto Gonzalez son dönemde ülkesi Küba’da yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Küba için turizmin önemine dikkat çeken büyükelçi, “Turizm ülkemizin can damarlarından biri. Dünyada neredeyse “kapitalizm gelmeden Küba’yı görün” deyimi yerleşti. Her iki kişiden birisinin turist olduğu ülkemizde yeterli yatak sayısı yok. Bunun için yabancı sermaye gereksinimiz var. Diğer küreselleşme politikalarından farklı olarak ülkemizin toprağını satmıyoruz, insanımızı köle durumuna düşürmüyoruz. Yabancı sermayeye diyoruzki gelin oteller kurun 5-10-15 yıl süreyle işletin, ancak sonra bizim olacak. Bu süre içinde de bu işletmelerde yüzde 51, devletin payı olacak. Bu amaçla aralarında Türk’lerinde bulunduğu bir çok yabancı inşaat sektör temsilcileriyle görüşüyoruz. dedi.

Alberto Gonzalez, Küba’daki teknoloji açığına değinerek, “Ülkemizdeki modern olmayan teknoloji nedeniyle turizm, bio teknoloji, tarım, elektronik alanında gerekli atılımları yapamıyoruz, pek çok ürünü üretemiyoruz. Bu alan da yeni teknolojiye gereksiniz var. İşte bu nedenle yabancı sermaye gelsin diyoruz. Yoksa ülkemizi, topraklarını, emeğimizi gelip sömürsünler diye değil” ifadelerini kullandı.

Mete Kızık / Cumhuriyet

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alberto Gonzalez, Alberto Gonzalez küba, Jose Marti Küba, Jose Marti Küba Dostluk Derneği, Küba, Küba Haberleri, Küba Turizm, Türkiye Büyükelçisi, Türkiye Büyükelçisi küba,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları