Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba Devrimi’nin kadın kahramanı Melba Hernandez hayatını kaybetti

11 Mart, 2014 | 18:20

melba-hernandez-kuba Küba Devrimi’nin kadın aktörlerinden Melba Hernandez, 92 yaşında hayatını kaybetti. Hernandez Küba devriminde Fidel Castro’nun yanında yer almıştı.

Komünist Partisi’nin yayın organı Granma, devrim mücadelesinin başlatılmasına katkıda bulunan isimlerden Melba Hernandez’in diyabete bağlı sorunlar nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

Cumhuriyet’in haberine göre, Küba Devrimi’nin başlangıcı,1953 Moncada Kışlası isyanına katılan Hernandez, beyaz, kıvırcık saçlarıyla da dikkati çeker ve Castro kardeşlerle zaman zaman resmi etkinliklerde görünürdü.

Fidel Castro’ya bağlılığını bir ömür yitirmeyen 1921 doğumlu Hernandez, Komünist Partisi’nin kuruluşuna katkıda bulunmuş, ülkesini Vietnam ve Kamboçya’da büyükelçi olarak temsil etmişti. Eski Küba Lideri Fidel Castro, sağlık sorunları nedeniyle yönetimi 2006’da kardeşi Raul Castro’ya devretmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fidel Castro, Fidel Castro küba, Fidel Castro küba devrimi, Melba Hernandez, Melba Hernandez hayatı, Melba Hernandez hayatını kaybetti, Melba Hernandez kimdir, Melba Hernandez küba, Melba Hernandez küba devrimi, Melba Hernandez öldü,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları