Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba Devrimi Ankara’da kutlandı

06 Ocak, 2014 | 12:19

Küba devrimi ankara

Küba Devrimi’nin 55. yılı Ankara’da düzenlenen dostluk konseri ile kutlandı. Çankaya Belediyesi’nin ev sahipliğinde Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve José Martí Küba Dostluk Derneği tarafından organize edilen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen konserde Kübalı soprano Diana Rosa Cárdenas Alfonso’ya piyanoda Bora Ateşyakan eşlik etti. Açılış konuşması yapan Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Alberto González Casals Küba Devrimi’nin geride bıraktığı mücadele dolu 55 yılda UNESCO ve BM kriterlerine göre örnek gösterilen sayısız kazanımı halkın birliği ve ABD ablukasına karşı direnci sayesinde elde ettiklerini belirterek “Küba sosyalizmden asla vazgeçmeyecek. Her daim güncel bir sosyalizm anlayışı içerisindeyiz” dedi.

“Enternasyonal” ve “Küba” adını taşıyan iki bölümden oluşan konserde Rachmaninov ve Gounod gibi isimlerin yanında Lecuona, Roig ve Fuentes gibi ünlü Kübalı bestecilerin eserleri de seslendirildi. Can Aksel Akın’ın usta şair Nazım Hikmet’in “Havana Röportajı” adlı şiirine yaptığı beste ilk kez müzik severlerle buluştu. Program “Hasta Siempre Comandante” ve “Enternasyonal Marşı” ile son buldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
bora ateşyakan, can aksel akın, diana rosa cardenas alfonso, Jose Marti Küba Dostluk Derneği, Küba, küba devrim, Küba Devrimi, Küba Dostluk Derneği, küba dostluk derneği konser, küba türkiye dostluk konseri, Nâzım Hikmet, türkiye küba dostluk konseri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları