Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba Devrimi Ankara’da kutlandı

06 Ocak, 2014 | 12:19

Küba devrimi ankara

Küba Devrimi’nin 55. yılı Ankara’da düzenlenen dostluk konseri ile kutlandı. Çankaya Belediyesi’nin ev sahipliğinde Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve José Martí Küba Dostluk Derneği tarafından organize edilen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen konserde Kübalı soprano Diana Rosa Cárdenas Alfonso’ya piyanoda Bora Ateşyakan eşlik etti. Açılış konuşması yapan Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Alberto González Casals Küba Devrimi’nin geride bıraktığı mücadele dolu 55 yılda UNESCO ve BM kriterlerine göre örnek gösterilen sayısız kazanımı halkın birliği ve ABD ablukasına karşı direnci sayesinde elde ettiklerini belirterek “Küba sosyalizmden asla vazgeçmeyecek. Her daim güncel bir sosyalizm anlayışı içerisindeyiz” dedi.

“Enternasyonal” ve “Küba” adını taşıyan iki bölümden oluşan konserde Rachmaninov ve Gounod gibi isimlerin yanında Lecuona, Roig ve Fuentes gibi ünlü Kübalı bestecilerin eserleri de seslendirildi. Can Aksel Akın’ın usta şair Nazım Hikmet’in “Havana Röportajı” adlı şiirine yaptığı beste ilk kez müzik severlerle buluştu. Program “Hasta Siempre Comandante” ve “Enternasyonal Marşı” ile son buldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
bora ateşyakan, can aksel akın, diana rosa cardenas alfonso, Jose Marti Küba Dostluk Derneği, Küba, küba devrim, Küba Devrimi, Küba Dostluk Derneği, küba dostluk derneği konser, küba türkiye dostluk konseri, Nâzım Hikmet, türkiye küba dostluk konseri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları