Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da devrim sonrası ilk kilise inşa ediliyor

11 Mart, 2015 | 09:31

Küba’da 56 yıl aradan sonra ilk kez bir kilise inşa ediliyor. Pınar del Rio kentine yapılacak kilise, Küba devrimi sonrası inşa edilen ilk dini mabet olacak.

Küba hükümeti, devrimden sonra ilk kez bir dini mabetin topraklarında inşa edilmesine izin verdi. Pınar del Rio kentinde 200 metrekarelik bir alana yapılacak kilisenin finasmanını Amerika karşılayacak.

Adının “Parroquia del Sagrado Corazón de Jesus” olacağı öğrenilen kilise, kentte yaşayan ve çoğu katolik olan öğrenciler düşünülerek yapılıyor.

Küba’ya yapılacak kilisenin önümüzdeki günlerde Havana’da yapılması planlanan cami için de örnek teşkil etmesi bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havana, Havana cami, Havana Küba, Havana küba cami, Havana küba kilise, Havana turu, Küba, Küba cami, Küba cami haberleri, küba devrim, Küba Devrimi, Küba devrimi cami, Küba Haberleri, Küba kilise, Küba Turu, Pinar Del Rio, Pinar del Rio küba, Pınar del Rio kilise,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları