Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da devrimden sonra bir ilk!

30 Ekim, 2014 | 10:00

Küba hükümeti, devrimin üzerinden 55 yıl geçtikten sonra ülkede bir Katolik kilisesi inşa edilmesine izin verdi.

NationalTurk’ün haberine göre;

Pinar del Rio bölgesinin batısındaki Sandino’da inşa edilecek kilisenin finansmanı, Florida’nın Tampa kentindeki Katolikler tarafından sağlanacak. Katolik Kilisesi yayınlarından ”Hristiyan Yaşamı”nda yer alan değerlendirmeye göre, 200 kişi kapasiteli kilisenin inşasına izin verilmesi, Küba ve Katolik dünyası arasındaki ilişkilerde yeni bir adım olarak görülüyor.

Ülkede uzun yıllar sonra hükümetin böyle bir karar alması, “Katolik dünyasının merkezi Vatikan ile komünist rejimle yönetilen Küba arasındaki ilişkilerin olumlu gittiği” şeklinde yorumlanıyor.

Küba’da 1959’da gerçekleşen devrimin ardından Küba Katolik Kilisesi ve hükümet arasında yıllarca süren gergin ilişkiler bulunuyordu. Papalar, ikinci John Paul ve 16’ncı Benedict, ada ülkesini ziyaretlerinin ardından, hükümet, Noel’i ulusal tatil olarak ilan etmiş ve toplu dini törenlere izin vermişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
John Paul, katolik kilisesi, Katolik Kilisesi küba, Küba, Küba Devrimi, Küba Haberleri, Küba Katolik Kilisesi, Küba kilise, Küba kilise izin, küba yılbaşı, papa John Paul, Pinar Del Rio, Pinar del Rio küba, Vatikan, Vatikan kilise, Vatikan küba,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları