Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba devrim lideri Fidel Castro 90 yaşında

13 Ağustos, 2016 | 13:17

Küba devrim lideri Fidel Castro 90 yaşında Küba devriminin mimarlarından efsanevi lider Fidel Castro, 90 yaşında.

Küba Devrimi’nin efsane lideri Fidel Castro 90 yaşında. 1926 yılında doğan Fidel Castro hukuk eğitimi aldığı sırada muhalif öğrenci hareketlerine katıldı. Batista diktatörlüğünü yıkmak için bir kaç başarısız girişimde bulunduktan sonra Castro devrim mücadelesini kazanarak 1959’da başkent Havana’ya girdi.

Bu süreçte kardeşi Raul Castro ve Ernesto Che Guevera en büyük destekçileri oldu. Köklü değişikliklerle ülkede komünist sistemi hayata geçirdi. ABD karşıtı tutumuyla da dünya politikasında önemli bir yer edindi.

fidel-castro-son-hali

Siyasi tarihe derin izler bırakan bu büyük devrimcinin doğum günü Küba’da ve tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Fidel Castro’nun 90. yaş günü dolayısıyla, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kübalı liderin hayatından kareler sunan bir fotoğraf sergisi açıldı.

Fidel Castro Kimdir?  Fidel Castro Hayatı

Tam adı Fidel Alejandro Castro Ruz olan günümüzün yaşayan en büyük ve en önemli lideri, 13 Ağustos 1926’da Küba’nın ilk çiftliklerinin açıldığı Mayari’de dünyaya gelmiştir. Ailesi İspanyol kökenli olan Fidel Castro Mayari’de toprak sahibi orta halli bir ailenin ikinci çocuğuydu.

Yazının devamı için Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Devrim, Fidel Castro, fidel castro hayatı, Fidel Castro kaç yaşında, Fidel Castro kimdir, Fidel Castro küba, Havana, Küba,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları