Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da devrimden sonra bir ilk! Broadway müzikalleri yeniden başlıyor

29 Kasım, 2014 | 09:28

Küba Devrimi ile birlikte ülkede yasaklanan Amerikan müzikalleri 50 yıl sonra yeniden sahnelenecek.

BBC’nin haberine göre, Küba asıllı Amerikalı sanatçı Andy Senor Jr tarafından yönetilecek olan müzikal, ABD’nin en büyük tiyatro yapımcılarından Nederlander Entertainment ile Küba Performans Sanatları Ulusal Konseyi ve Havana’daki Bertolt Brecht Tiyatrosu’nun işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

Başkent Havana’da İspanyolca olarak 24 Aralık’ta sahnelenmeye başlayacak müzikal, üç ay boyunca Küba’da sahnelenecek.

Ünlü İtalyan besteci ve sanatçı Giacomo Puccini’nin La bohème operasından esinlenerek uyarlanan rock türündeki Rent müzikali, AIDS hastalığının peşlerini bırakmadığı bir grup New Yorklu sanatçının, hayatta kalma ve yeni bir hayat kurma mücadelesini anlatıyor.

2005 yılında yönetmenliğini Chris Columbus’un yaptığı bir filme de aktarılan Rent‘in sinemadaki başrol oyuncuları, Taye Diggs, Wilson Jermaine Heredia ve Rosario Dawson’dı.

Latin dansları ve müziğini tüm heyecanı ile yaşayabileceğiniz tek yer Küba hakkında video

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerikan müzikalleri, Amerikan müzikalleri küba, Broadway küba, Broadway müzikalleri, Broadway müzikalleri küba, Fidel Castro küba devrimi, Havana, Havana Küba, Küba, Küba Devrimi, Küba Devrimi müzikal, Küba Haberleri, Küba müzik, Küba Müzikleri, Küba Turu,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları