Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba Canlılığını Koruyor

14 Şubat, 2017 | 11:31

Küba Canlılığını Koruyor

Turistlerin Küba’ya olan ilgisi efsanevi lider Fidel Castro’nun vefatından sonrada azalmadı.

Karayiplerin incisi Küba, yıllardır süren ABD ambargosu altında tarihi dokusunu koruyup dünyanın her yerinden turistleri kendine çekmeyi başardı. ABD ile yeni yapılan anlaşmaların etkisiyle artık bu ülkeden de Küba’ya direkt uçak bileti bulunabiliyor.

Artık THY Küba’ya direkt uçuyor

Türkiye’den genelde Rusya veya Batı Avrupa ülkeleri üzerinden seyahat edilen başkent Havana’ya artık Türk Hava Yolları (THY) da direkt seferler yapıyor. İstanbul Küba arası direkt uçuş süresi ise 14 saat.

11,5 milyona yakın Küba nüfusunun en büyük geçim kaynaklarından biri olan turizm, ülkeye seyahat eden kişiler için de oldukça ekonomik fiyatlarla olması sebebiyle ekstra çekici bir ticaret hacmi oluşturuyor.

Küba dünyaya örnek oluyor

Tarih boyunca Küba’nın direnci, başarısı ve yaşam tarzını koruyan dik duruşu, Kübalıların seneler sonra da olsa devrimlerine sahip çıkmış, bağımsız, başarılı bir ülke olarak tarihte yerini almasını sağladı. Küba, gezginlere kültür turizminin yanında sağlık turizmi gibi alternatif seyahat olanakları da sağlıyor.

Karayiplerdeki bu küçük ada ülkesi, Fidel Castro’nun ölümü sonrasında da her geçen gün artacak turist sayısıyla muhteşem yaşam tarzını devam ettiriyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fidel Castro, Küba, THY, Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları