Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’ya cami projesinin tarihi belli oldu

19 Ocak, 2015 | 10:15

Küba’ya yapılması planlanan caminin şubat ayında temeli atılıyor. Küba’daki temel atma törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sonunda muradına eriyor. Erdoğan daha önce yaptığı konuşmasında, Kristof Kolomb’un Küba‘da bir tepede cami gördüğünden bahsetmiş ve müslümanların Amerika kıtasını daha önce keşfettiğini iddia etmişti. Erdoğan, konuşması sırasında “Küba’ya cami yakışır” ifadesini kullanımıştı.

Yaklaşık 4 bin Müslümanın yaşadığı Küba’da, hükümet müslümanlarının çağrısına kulak verdi ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da araya girmesiyle caminin yapılmasına karar verildi.

Ortaköy Camisi’nin bir benzerinin yapılacağı proje, şubat ayının ortalarında başlayacak. Prosedürlerin tamamlanması durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan da Latin Amerika turu kapsamındaki Küba ziyaretinde caminin temelini atma töreninde yer alacak.

Havana, Varadero, Trinidad ve daha bir çok turistik bölgesiyle ilgi odağı olan Küba video görüntüleri

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı küba, Diyanet İşleri küba cami, havana video, Küba, küba adası video, Küba cami, Küba cami projesi, Küba Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küba Haberleri, küba video, küba videoları, Latin amerika turu, Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan küba, Recep Tayyip Erdoğan küba cami, Recep Tayyip Erdoğan latin amerika, trinidad video, varadero video,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları