Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’ya cami projesinin tarihi belli oldu

19 Ocak, 2015 | 10:15

Küba’ya yapılması planlanan caminin şubat ayında temeli atılıyor. Küba’daki temel atma törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sonunda muradına eriyor. Erdoğan daha önce yaptığı konuşmasında, Kristof Kolomb’un Küba‘da bir tepede cami gördüğünden bahsetmiş ve müslümanların Amerika kıtasını daha önce keşfettiğini iddia etmişti. Erdoğan, konuşması sırasında “Küba’ya cami yakışır” ifadesini kullanımıştı.

Yaklaşık 4 bin Müslümanın yaşadığı Küba’da, hükümet müslümanlarının çağrısına kulak verdi ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da araya girmesiyle caminin yapılmasına karar verildi.

Ortaköy Camisi’nin bir benzerinin yapılacağı proje, şubat ayının ortalarında başlayacak. Prosedürlerin tamamlanması durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan da Latin Amerika turu kapsamındaki Küba ziyaretinde caminin temelini atma töreninde yer alacak.

Havana, Varadero, Trinidad ve daha bir çok turistik bölgesiyle ilgi odağı olan Küba video görüntüleri

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı küba, Diyanet İşleri küba cami, havana video, Küba, küba adası video, Küba cami, Küba cami projesi, Küba Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küba Haberleri, küba video, küba videoları, Latin amerika turu, Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan küba, Recep Tayyip Erdoğan küba cami, Recep Tayyip Erdoğan latin amerika, trinidad video, varadero video,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları