Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba ‘da cami değil mescit açıldı

10 Temmuz, 2015 | 10:34

küba cami Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretiyle gündeme gelen Küba ‘da cami tartışmaları sonrası Küba da Ramazan ayında hizmet veren bir mescit açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Latin Amerika ülkelerini kapsayan turu sırasında Küba ’ya yaptığı ziyarette, “Küba ‘ya cami yakışır” sözleriyle gündeme gelen Küba sınırları içerisinde bir cami yapılması kararı hafızalardaki tazeliğini koruyor.

Küba yönetimi, bu konudaki ilk adımı atarak Ramazan esnasında hizmet verecek bir mecit açtı.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, Küba yönetimince Ramazan ayında Müslümanların ibadetlerini yerine getirmeleri için bir mescit açıldığını belirtti.

İsmail Palakoğlu, Küba ‘da yapılması planlanan caminin tamamlanana kadar mescidin açık olacağını söyledi (AA).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İsmail Palakoğlu, Küba, Küba cami, Küba mescit, Küba ramazan, Latin Amerika, Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları