Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba Büyükelçisi’nden kanser aşısı açıklaması

03 Ekim, 2016 | 06:13

Küba kanser aşısı

Küba’da geliştirilen kanser aşısı son günlerin en çok konuşulan konusu. Küba Büyükelçisi de aşı hakkında çıkan bazı haberlerin gerçeği yansıtmaması üzerine bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Küba‘nın Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzalez Casals, CNN Türk’te yayımlanan “Kanser aşısından nasıl yararlanabiliriz” başlıklı haberle ilgili olarak, haberde konuşan ve Küba Sağlık Bakanlığı temsilcisi olduğu iddia edilen kişinin bu konuda konuşmaya yetkili olmadığını söyledi.

Sol’da yer alan habere göre; Söz konusu haberde, görüşlerine başvurulan Blanca Nieves Gracia Cruz’un İstanbul’da yaşadığı belirtilirken, bu kişi hakkında Küba hükümeti ve Küba’nın Ankara Büyükelçiliği tarafından yasal süreç başlatıldığı kaydedildi. Blanca’nın ya da ajansının, bu tip bir yöneticilik için ne Küba ile ne de Küba kurumlarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı belirtildi.

Kübalı yetkililerin kanser aşısı meselesini profesyonel bir özenle ele aldığını söyleyen Alberto Gonzalez Casals, bunun hakkında açıklama yapmaya yetkili kılınanların onlar olduğunu söyledi.

Casals, bu nedenle CNN Türk’te yayımlanan haberin ve haberde konuşan kadının profesyonel olmadıklarına ya da Kübalı bilim insanları ve doktorlarının verdiği yetkiyle konuşmadıklarına dikkat çekti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alberto Gonzalez Casals, Ankara Küba Büyükelçisi, Küba, küba büyükelçisi, Küba Kanser, küba kanser aşısı, Küba Kanser tedavisi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları