Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba Büyükelçisi’nden kanser aşısı açıklaması

03 Ekim, 2016 | 06:13

Küba kanser aşısı

Küba’da geliştirilen kanser aşısı son günlerin en çok konuşulan konusu. Küba Büyükelçisi de aşı hakkında çıkan bazı haberlerin gerçeği yansıtmaması üzerine bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Küba‘nın Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzalez Casals, CNN Türk’te yayımlanan “Kanser aşısından nasıl yararlanabiliriz” başlıklı haberle ilgili olarak, haberde konuşan ve Küba Sağlık Bakanlığı temsilcisi olduğu iddia edilen kişinin bu konuda konuşmaya yetkili olmadığını söyledi.

Sol’da yer alan habere göre; Söz konusu haberde, görüşlerine başvurulan Blanca Nieves Gracia Cruz’un İstanbul’da yaşadığı belirtilirken, bu kişi hakkında Küba hükümeti ve Küba’nın Ankara Büyükelçiliği tarafından yasal süreç başlatıldığı kaydedildi. Blanca’nın ya da ajansının, bu tip bir yöneticilik için ne Küba ile ne de Küba kurumlarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı belirtildi.

Kübalı yetkililerin kanser aşısı meselesini profesyonel bir özenle ele aldığını söyleyen Alberto Gonzalez Casals, bunun hakkında açıklama yapmaya yetkili kılınanların onlar olduğunu söyledi.

Casals, bu nedenle CNN Türk’te yayımlanan haberin ve haberde konuşan kadının profesyonel olmadıklarına ya da Kübalı bilim insanları ve doktorlarının verdiği yetkiyle konuşmadıklarına dikkat çekti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alberto Gonzalez Casals, Ankara Küba Büyükelçisi, Küba, küba büyükelçisi, Küba Kanser, küba kanser aşısı, Küba Kanser tedavisi,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları