Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba Büyükelçisi Casals’dan Fidel Castro Açıklaması

27 Kasım, 2016 | 14:59

Küba Büyükelçisi Casals’dan Fidel Castro Açıklaması

Küba’nın Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzales Casals, efsanevi lider Fidel Catro’nun vefatının ardından açıklamalarda bulundu.

Küba Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzales Casals, Fidel Castro’nun sadece Kübalıların değil, dünyadaki birçok kişinin takdir ettiği bir lider olduğunu söyledi.

Alberto Gonzales Casals, Fidel Castro’nun hayatını kaybetmesi üzerine yaptığı açıklamada, “Maalesef Fidel Castro’yu kaybettik, bu yüzden hüzünlüyüz. Tabii bu hayatın bir gerçeği bizim için ne kadar zor bir durum olsa da, bunu kabullenmeliyiz. Bildiğiniz gibi Fidel Castro sadece Kübalıların değil, dünyadaki birçok kişinin takdir ettiği, saygısını kazanan bir liderdi” dedi.

Fidel Castro’nun uzun yıllar boyunca Küba’nın bağımsızlığı ve birliği için savaştığını vurgulayan Casals, “Castro, aynı zamanda dünyadaki yoksul insanlar adına mücadele etti. Benim birkaç defa kendisiyle görüşme fırsatım oldu, onunla görüşmek, konuşmak onur vericiydi” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fidel Castro, Havana, Küba,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları