Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba Büyükelçisi ABD’deki görevine başladı

18 Eylül, 2015 | 09:13

Küba Büyükelçisi ABD Küba’nın Washington’a atadığı yeni Büyükeçlisi Jose Cabanas, resmi olarak görevine başladı.

Beyaz Saray’da düzenlenen törende Jose Cabanas, yeni atanan bazı yabancı ülke büyükelçileriyle birlikte ABD Başkanı Barack Obama’ya güven mektubunu sundu.

Küba’nın Washington’daki diplomatik temsilciliğini 2012 yılından bu yana yürüten Jose Cabanas, 54 yıl aradan sonra Küba’nın Washington’a atanan ilk büyükelçisi oldu.

İki ülke, Obama’nın, geçen yılın Aralık ayında Küba ile ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik tarihi açıklamasının ardından karşılıklı olarak büyükelçi atama konusunu müzakere etmeye başlamıştı.

Yarım yüzyıldan sonra ilk kez 11 Nisan’da bir ABD Başkanı ile Küba Devlet Başkanı yüz yüze görüşme yaparken Obama yönetimi, 14 Nisan’da da Küba’yı teröre destek veren ülkeler listesinden çıkarma kararı almıştı. Yaz aylarında da karşılıklı olarak büyükelçilikler tekrar açılmıştı (NationalTurk)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Büyükelçisi, Jose Cabanas, Jose Cabanas abd, Jose Cabanas küba, Küba ABD, küba abd büyükelçisi, küba abd organ bağışı, Küba Haber, Küba Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları