Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da bir cennet: Varadero

14 Ağustos, 2014 | 10:02

Küba’nın turizm merkezi Matanzas’a bağlı tatil şehri Varadero, beyaz kumsalları ile turistlerin akınına uğruyor.

20 km’lik bembeyaz kumsalların tadını çıkarmak isteyen turistler Küba turu ile beldeye akın ediyor. Mavi plaj anlamına gelen “Playa Azul” oarak adlandrılan bu bölgede sahil boyunca dizilmiş çok sayıda 5 yıldızlı otel bulunuyor. Oteller bölgesine kontrol noktasından girişi serbest olan Kübalılara otellere giriş izni ise verilmiyor.

Beldeye yılda 500.000’den fazla turist geliyor. Plajları kadar, su altı dünyası da oldukça renkli olan Varadero’da dalış tutkunları için 25-30 civarında dalış noktası bulunuyor.

Varadero’ya gitmek için en uygun zaman kuru sezon olan Aralık-Nisan dönemi. Varadero’ya gitmişken buraya sadece yarım saatlik mesafede bulunan Cayo Blanco’ya mutlaka ziyaret edin.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba, Küba Gezilecek Yerler, Küba Haberleri, Küba Matanzas, Küba plajları, Küba Sahilleri, Küba tatili, Küba Turları, Küba Turu, Matanzas nerde, Matanzas turizm, Varadero, Varadero beldesi, Varadero küba, Varadero turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları