Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Son moda: Küba Balayı Turları

03 Temmuz, 2018 | 14:10

Dünyanın en iyi purosu, müziğin eksik olmadığı cıvıl cıvıl sokakları, nostaljik arabaları, Fidel, Che, devrim ve Küba’da balayı…

Türkiye’den özellikle ünlü isimlerin sıkça ziyaret ettiği Küba, son yıllarda moda bir balayı destinasyonu halini aldı.

Balayını biraz uzaklarda dansın ve eğlencenin başkenti Küba’da geçirmeye ne dersiniz. Kuşkusuz her çift, masalsı bir balayı hayal eder. İşte Küba bunun için en uygun durak. Küba, renklerin, tarihi yapıların, duvarlardan sarkan elektrik kablolarının, sokakta asılı çamaşırların ve her daim açık sokak kapılarının ülkesi.

Küba Balayı Turu ile nereler gezilmeli

Devrim Meydanı: Her yıl 1 Mayıs ve 26 Temmuz’da kutlamaların yapıldığı Devrim Meydanı’nda büyük bir Jose Marti anıtı yer alıyor. Üzerinde ünlü Che Guevara figürü ve “Hasta la Victoria Siempre/Zafere kadar daima” yazısının yer aldığı İçişleri Bakanlığı binası da meydanda bulunuyor. Burada ayrıca klasik Küba arabalarını da yakından görme imkanız oluyor.

Old Havana: Havana’nın en renkli bölümlerinden biri de eski kent bölümü: Habana Vieja. Burada pek çok restoran, kafe ve müze yer alıyor. Ayrıca kent mimarisini de yakından görme imkanı buluyorsunuz. Havana’nın tarihi Puerto Caddesi’nde ülkenin efsane lideri Fidel Castro’nun emriyle dikilen Atatürk Anıtı’nı da ziyaret etmeden Küba Balayı turunuzu sonlandırmayın.

Santiago de Cuba Katedrali, 1518 yılında inşa edilmiş. Katedral, Cespedes Parkı’nın yakınında bulunuyor. Katedralin tam karşısında ise Fidel Castro’nun Santiago de Cuba’da ilk konuşmasını yaptığı bina yer alıyor.

Che Guevara Anıt Mezarı: Devrimin simge isimlerinden Che Guevara, 1967 yılında Bolivya’da infaz edildikten naaşı 1997 yılında Küba’ya getirildi ve bir törenle Santa Clara’daki anıt mezara defnedildi. Devrimin izinden yürüyen balayı çiftlerinin bu anıt mezara mutlaka uğramaları gerekiyor.

1950’li yıllara ait klasik otomobiller Küba denildiğinde akla ilk gelen görüntünün içinde yer alıyor. Küba balayı turlarının en zevkli kısmı bu otomobillerle Havana sokaklarını karış karış gezmek.

Beyaz sahilleriyle ünlü Varadero

Bembeyaz kumsalların tadını çıkarmak isteyen balayı çiftlerine ise Varadero’yu önerebiliriz. Havana’ya yaklaşık iki saat mesafede olan bu sayfiye yeri, Hicacos yarımadasında yer alıyor. Sahil boyunca dizilmiş çok sayıda 5 yıldızlı otel bulunuyor. Palmiye ve begonviller arasında otel, restoran, tatil köyü, bar ve diskolar yer alıyor. Varadero dalış turları için de ideal bir rota. Mercanlar muhteşem ve deniz suyu sıcaklığı 18 derecenin altına düşmüyor.

Ernest Hemingway’in izinde balayı

Ünlü Amerikalı yazar Ernest Hemingway’in kaldığı otel Ambos Mundos, balayında tercih edebileceğiniz Küba otellerinden. 1924 yılında inşa edilen otel Ernest Hemingway’in evi olarak biliniyor ve 20. yüzyıl tarzı mimari özellikleri taşıyor. Hemingway’in kaldığı 511 nolu otel odası ise günümüzde küçük bir müze şeklinde sergileniyor. Otelin zemin katındaki lobisinde de iki büyük duvarda yazara ait fotoğraflar bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ambos Mundos, Ernest Hemingway, Havana, Küba Balayı, Küba Balayı Turları, Küba Otelleri, Varadero, Varadero balayı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları