Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba arabaları ile yaşanan nostalji tarih mi olacak?

03 Ocak, 2014 | 12:12

Küba Arabaları

Küba’da değişim rüzgarları devam ederken Raul Castro yönetiminin reformları ülkenin sosyal yaşamına da etki etmeye başladı. Küba’da otomobil satın alma yasağı hafifletildi. Ülkenin simgelerinden olan Küba arabaları tarihe karışmadan en kısa zamanda Küba’ya gitmek gerekiyor.

Küba Devlet başkanı Raul Castro son yaptığı açıklamada Küba’da komünizmin ayakta kalması için reformların şart olduğunu dile getirerek, ekonomik reform programının her 5 yılda bir tekrar düzenleneceğini, böylece hem vatandaşların çıkarlarına hem de sosyal demokrasinin sürekli gelişmesine yardımcı olacağını dile getirdi.

Küba arabaları tarihe karışabilir

Küba yönetimi otomobil ithalatına uyguladığı yasağı kaldırma kararı verdi. Böylece Küba’da otomobil ithalatı ile eski ve yeni otomobillerin ticareti serbestleşecek. Küba halkı yasağın kalkmasından memnun olsa da turistler için durum böyle değil. Çünkü tarihi Küba arabaları ülkeyi güzelleştiren ve ziyaretçileri adeta zamanda yolculuk yaptıran simgelerden biri.

Ülkede daha önce ithal yeni otomobillerin satın alınmasına sadece devlet hizmeti gerekçesiyle izin veriliyordu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havana, Küba, küba araba, küba arabaları, küba arabaları tur, küba komünizm, Küba Turları, Küba Turu, küba yönetimi, Raul Castro,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları