Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba, Amerika Pazarında Kan Kaybediyor

24 Mart, 2017 | 09:04
kuba amerika havayollari firmalari

Küba Uçuşu Yapan Amerika Havayollari Firmalari

 

Küba, Amerika Pazarında Kan Kaybediyor, Amerikalı Hava Yolları Firmaları Küba Uçuşlarını İptal Etmeye Başladı. Ama, Avrupa’dan Talep Artıyor.

Küba, geçen sene Amerika’yla ambargo kaldırılması ve Amerika ile yeni ilişkilere girilmesi sonucu Küba Turizmi gelişmeye başlamıştı. Havana İle Washington arasındaki buzlar erimesi, Küba Turizm endüstrisi gelişim göstermesine neden olsa da, 2017 yılına girdiğimiz de Küba’ya uçuş düzenleyen Amerika’nın bazı hava yolları Küba ile uçuşlarını iptal etmeye başladı veya uçuş azaltma yoluna gittiği konusunda bilgiler verildi. Bunun nedeni ise, Küba’ya yapılan uçuşların istenilen ilgiyi görmemesi ve Amerikalı vatandaşların güney Amerika kıtası üzerinde olan Küba’yı da içine alan  uzun dönemli tatil planları yapması sonucu, Amerikalı havayolu firmaları istedikleri verimi alamadılar.

Son dönemde Frontier Airways ve Silver Airways, Küba uçuşlarını durdurma kararı alsa da, Amerikan Havayolları da Küba uçuşlarını azaltmaya giden havayolu olarak açıklandı. Ama, Avrupa ve diğer ülkelerden direkt uçuş yapan Iberia, Alitalia ve Türk Havayolları gibi uluslararası firmalar uçuşlarında herhangi bir sorun olmadığı ve Küba’ya ilginin devam ettiğini konusunda hem fikirler. Bu yüzden direkt uçuşlarda herhangi bir değişiklik gözükmemekte. Özellikle Türk Havayollarının uyguladığı fiyat politikası ile uçuşlarında herhangi bir sorun yaşanmadığını ve Küba talebin her zaman belirtildi.

Küba’nın kaynak pazarı olan Amerika pazarında ki talep azalması ise Küba’nın Avrupa’ya ve dünyanın diğer ülkelerine yoğunlaşması gerektiğini gösteriyor. Bu konuda Kübalı yetkililerin neler yapacağı merak konusu ama bunun yanı sıra yurt dışı bazlı oteller Küba’da inşa edilmeye devam etmekte. Bir çok acente ve tur operatörünün de Küba destinasyonu sattığı biliniyor. Talep konusunda Küba destinasyonun artışlarının yükseldiği bir gerçek. Ama Küba’nın Amerika pazarı için farklı bir politika uygulaması gerektiği Turizmcilerin ortak düşünceleri arasında yer almaktadır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerika, Küba,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları