Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba Alzheimer Hastalığına Karşı İlaç Geliştiriyor

25 Mayıs, 2017 | 10:41
Küba Alzheimer Hastalığına Karşı İlaç Geliştiriyor

Küba Alzheimer Hastalığına Karşı İlaç Geliştiriyor

Küba kanserden sonra Alzheimer hastalığına karşı da ilaç geliştiriyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Küba’da da önemli sağlık sorunları arasında yer alan Alzheimer hastalığının henüz tedavisi yok. Alzheimer, şu aşamada tedavisi mümkün olmayan bir hastalık olsa da Küba Alzheimer hastalarının yaşam kalitesini geliştirmek adına umut verici bir adım attı.

Tamamen Küba’ya ait olan NeuroEpo isimli bir ilacın klinik deneylerine başlandı. İlacın Alzheimer hastalığından kurtulmak için değil sadece ilerleyişini yavaşlatmak için kullanılması bekleniyor.

Sadece başlangıç aşamasındaki hastalara uygulanacak ilaç tedavisi ile hastaların ve ailelerinin yaşam kalitesinin arttırılması hedefleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alzheimer, Küba, Sağlık,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları