Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba ABD ilişkilerinde ilkler devam ediyor

03 Mayıs, 2016 | 08:58

Küba ABD

50 yılı aşkın bir süredir devam eden ambargonun esnetilmesinin ardından Küba-ABD ilişkilerinde ilkler yaşanmaya devam ediyor.

Washington ve Havana yönetimleri arasındaki buzların erimesi, ABD Başkanı Obama’nın Küba ziyareti, iki ülke takımları arasında spor müsabakaları derken ABD’den hareket eden 704 yolculu cruise gemisi, pazartesi sabah saatlerinde ada ülkesi Küba’ya ulaştı.

kuba-gemi

Eski ABD başkanı Jimmy Carter döneminden bu yana yaklaşık 40 yıl sonra ilk kez bir ABD bandıralı yolcu gemisi, Havana Limanı’na demirledi. Bu tarihe ana tanıklık etmek isteyen yüzlerce Kübalı, geminin limana yanaşmasını izledi.

ABD ve Küba, ilişkileri normalleştime adına 2014’te büyükelçilikleri karşılıklı olarak yeniden açma kararı almış ve ABD Başkanı Barack Obama da geçtiğimiz aylarda Küba’ya bir ziyaret gerçekleştirmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD Başkanı Obama, Gemi Turu, Havana, Küba, Küba ABD, Küba ABD gemi, Küba ABD turu, Küba Havana,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları