Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba 1 Mayıs’ ta milyonlarca kişiyi ağırlayacak

26 Nisan, 2009 | 20:13

1 Mayıs'ta Küba Küba Devrimi’nin 50. yıldönümü ve Küba Merkez İşçi Sendikası’nın kuruluşunun 70. yılı kutlamaları nedeniyle, bu yıl ülkeye 1 Mayıs için gelenlerin sayısında artış olacağı tahmin ediliyor.

Her yıl 1.5 milyon kişinin katıldığı 1 Mayıs yürüşünde bu yıl katılımcı sayısının 2 milyona ulaşması bekleniyor. Bu coşkuya dahil olmak için Türkiye’den de yüzlerce katılımcı 1 Mayısta Küba’da bulunacak. Vergiler dahil Küba ziyareti yaklaşık 2 bin euroya maal olurken, şimdiden otel ve uçaklarda yer kalmadığı belirtildi.

Her yıl Bayram havasında geçen kutlamalara, insanlar ellerinde bayraklarla yaptıkları işlerin kıyafetlerini giyip katılıyorlar. Küba’da 1 Mayıs hak talep etmek için değil, elde edilen hakları kutlamak için yapılıyor.

Ayrıca, rahatsızlığından dolayı uzun süredir toplantılara katılamayan Fidel Castro’nun kutlamalarda meydana çıkması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 Mayıs, 1 Mayıs Kutlamaları, Fidel Castro, İşçi Bayramı, Küba Devrimi, Küba Turları,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları