Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba 1 Mayıs’ından renkli görüntüler

02 Mayıs, 2014 | 10:03

Her yıl olduğu gibi 1 Mayıs’ın adresi yine Küba‘ydı. Türkiye’de polis müdahaleleri ile işkenceye dönen 1 Mayıs kutlamaları, başkent Havana’da tam bir bayram havasında geçti.

kuba-02

Küba ile özdeşleşen ikonik geçit töreni, Devrim Meydanı’nda gerçekleşti. Küba Devlet Başkanı Raul Castro Ruz ve çok sayıda önemli isim, Küba bağımsızlık kahramanı Jose Marti’nin dev heykelinin altındaki töreni izledi.

kuba-1-mayis-kutlama

NationalTürk’ün haberine göre, Kübalıların yanı sıra arasında Türklerin de bulunduğu onlarca ülkeden yüz binlerce kişinin katıldığı tören saat 07.00 sıralarında başladı. Sıkı güvenlik önlemleri altında gerçekleşen yürüyüşe katılmak isteyenler, sabahın erken saatlerinden itibaren trafiğe kapatılan caddeleri doldurdu.

kuba-01

Geçide katılanların sayısının bir milyondan fazla olduğu kaydedildi. Sosyalizm ile özdeşleşen isimlerin posterlerini taşıyan yürüyüşçüler marşlar eşliğinde renkli görüntüler oluşturan geçidi tamamladı.

kuba

Öte yandan Küba’daki kutlamalarda Gezi direnişinde yaşamını kaybedenlerin resimlerinin yer aldığı pankartlar açıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 Mayıs, 1 mayıs havana, 1 Mayıs Küba, 1 Mayıs küba haberleri, devrim meydanı, Devrim Meydanı havana, Devrim Meydanı küba, Havana, Havana Küba, Jose Marti, Jose Marti Küba, Küba Devlet Başkanı, Küba devlet başkanı Raul castro, Raul Castro,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları