Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba 1 Mayıs’ından renkli görüntüler

02 Mayıs, 2014 | 10:03

Her yıl olduğu gibi 1 Mayıs’ın adresi yine Küba‘ydı. Türkiye’de polis müdahaleleri ile işkenceye dönen 1 Mayıs kutlamaları, başkent Havana’da tam bir bayram havasında geçti.

kuba-02

Küba ile özdeşleşen ikonik geçit töreni, Devrim Meydanı’nda gerçekleşti. Küba Devlet Başkanı Raul Castro Ruz ve çok sayıda önemli isim, Küba bağımsızlık kahramanı Jose Marti’nin dev heykelinin altındaki töreni izledi.

kuba-1-mayis-kutlama

NationalTürk’ün haberine göre, Kübalıların yanı sıra arasında Türklerin de bulunduğu onlarca ülkeden yüz binlerce kişinin katıldığı tören saat 07.00 sıralarında başladı. Sıkı güvenlik önlemleri altında gerçekleşen yürüyüşe katılmak isteyenler, sabahın erken saatlerinden itibaren trafiğe kapatılan caddeleri doldurdu.

kuba-01

Geçide katılanların sayısının bir milyondan fazla olduğu kaydedildi. Sosyalizm ile özdeşleşen isimlerin posterlerini taşıyan yürüyüşçüler marşlar eşliğinde renkli görüntüler oluşturan geçidi tamamladı.

kuba

Öte yandan Küba’daki kutlamalarda Gezi direnişinde yaşamını kaybedenlerin resimlerinin yer aldığı pankartlar açıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 Mayıs, 1 mayıs havana, 1 Mayıs Küba, 1 Mayıs küba haberleri, devrim meydanı, Devrim Meydanı havana, Devrim Meydanı küba, Havana, Havana Küba, Jose Marti, Jose Marti Küba, Küba Devlet Başkanı, Küba devlet başkanı Raul castro, Raul Castro,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları