Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba 1 Mayıs’ından renkli görüntüler

02 Mayıs, 2014 | 10:03

Her yıl olduğu gibi 1 Mayıs’ın adresi yine Küba‘ydı. Türkiye’de polis müdahaleleri ile işkenceye dönen 1 Mayıs kutlamaları, başkent Havana’da tam bir bayram havasında geçti.

kuba-02

Küba ile özdeşleşen ikonik geçit töreni, Devrim Meydanı’nda gerçekleşti. Küba Devlet Başkanı Raul Castro Ruz ve çok sayıda önemli isim, Küba bağımsızlık kahramanı Jose Marti’nin dev heykelinin altındaki töreni izledi.

kuba-1-mayis-kutlama

NationalTürk’ün haberine göre, Kübalıların yanı sıra arasında Türklerin de bulunduğu onlarca ülkeden yüz binlerce kişinin katıldığı tören saat 07.00 sıralarında başladı. Sıkı güvenlik önlemleri altında gerçekleşen yürüyüşe katılmak isteyenler, sabahın erken saatlerinden itibaren trafiğe kapatılan caddeleri doldurdu.

kuba-01

Geçide katılanların sayısının bir milyondan fazla olduğu kaydedildi. Sosyalizm ile özdeşleşen isimlerin posterlerini taşıyan yürüyüşçüler marşlar eşliğinde renkli görüntüler oluşturan geçidi tamamladı.

kuba

Öte yandan Küba’daki kutlamalarda Gezi direnişinde yaşamını kaybedenlerin resimlerinin yer aldığı pankartlar açıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 Mayıs, 1 mayıs havana, 1 Mayıs Küba, 1 Mayıs küba haberleri, devrim meydanı, Devrim Meydanı havana, Devrim Meydanı küba, Havana, Havana Küba, Jose Marti, Jose Marti Küba, Küba Devlet Başkanı, Küba devlet başkanı Raul castro, Raul Castro,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları