Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kruvaziyerler rotayı yeniden Türkiye’ye çevirdi!

12 Mart, 2018 | 15:42

Kruvaziyerler rotayi Turkiyeye cevirdi

Bir süredir güvenlik endişesiyle Türkiye’yi rotalarının dışına alan dev dev kruvaziyer şirketleri, yeniden Türk sularına dönüyor. Seatrade Cruise Global Fuarı’na katılan sektörün önde gelen isimleri “Türkiye vazgeçilmez ülke” konusunda birleşti.

Bir süredir güvenlik endişesiyle Türkiye’yi rotalarının dışına alan dev dev kruvaziyer şirketleri, yeniden Türk sularına dönüyor. Seatrade Cruise Global Fuarı’na katılan sektörün önde gelen isimleri “Türkiye vazgeçilmez ülke” konusunda birleşti.

Türkiye’yi güvenlik konusunda duydukları endişe nedeniyle bir süredir seyahat rotasının dışında tutan kruvaziyer şirketleri, dönüşe geçmeye hazırlanıyor. Sektörün devlerinden olan MSC Türkiye’nin yöneticisi Savaş Ercan, 2019 yılında İzmir ve Antalya’yı yeniden rotaya ekleyeceklerini açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan Seatrade Cruise Global Fuarı’na katılan kruvaziyer şirketleri, “Türkiye vazgeçilmez ülke” konusunda birleştiler.

NCL Norwegian 2019’da 5 kez gelecek

NCL Norwegian Cruise Line, Kuşadası Limanı’na bu yaz sezonu içerisinde iki, 2019 yılında ise 5 kez uğrayacaklarını bildirdi.

Yine sektörün önde gelen firmalarından Holland American Line ise Türkiye rotasını 2020 senesi planları içine dahil etti.

DTO İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, kruvaziyer sektöründeki diğer firmaların da yavaş yavaş rotalarında Türkiye’ye yer vereceklerini belirtti.

Sektör için ‘küresel buluşma’ niteliğini taşıyan ABD’deki Seatrade Cruise Fuarı, 5-8 Mart 2018 tarihlerinde ABD Fort Lauderdale-Florida’da düzenlendi.
Türkiye’nin standını bu sene İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi ve Türkiye Cumhuriyeti Washington Büyükelçiliği birlikte koordine etti.

DTO’nun İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, bu yıl ve gelecek yıllar için umut dolu haberler geldiği bir fuar yaşandığının altını çizdi

Öztürk: İlerisi için ümit verdi

Yusuf Öztürk, 2019’da MSC’nin 4 kez İzmir ve 3 defa da Antalya seferinin gerçekleşeceğini öğrendiklerini belirterek, “Bunun yanı sıra yine dünya devlerinden NCL Norwegian Cruise Line, 2018 yılı içerisinde iki, gelecek sene ise da 5 defa rotalarını Kuşadası Limanı’na çevireceklerini açıkladı. Yine fuarda Holland American Line Başkanı ile yaptığım görüşmelerde, 2020 seneki için Türkiye planlamalarının olduğunu öğrendim.

Seatrade Cruise Fuarı’nın ilk günü düzenlenen konferansa katılan kruvaziyer hat yetkililerinin, ‘Türkiye vazgeçilmez bir ülke, gelmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz’ demeçleri, bizlere ilerisi için oldukça ümit verdi. Bu önemli şirketlerin arkasından diğer kruvaziyer hatlarının da geleceğini tahmin ediyoruz” açıklamasında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fort Lauderdale-Florida, Holland American Line, İMEAK Deniz Ticaret Odası, Kruvaziyerlerin rotası Türkiye, MSC Türkiye, NCL Norwegian Cruise Line, Savaş Ercan, Seatrade Cruise Global Fuarı, Washington Büyükelçiliği, Yusuf Öztürk,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları