Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kruvaziyer turizm pazarı gelişiyor

30 Mart, 2010 | 19:48

Türkiye’de kruvaziyer turizm pazarı gelişme gösteriyor.

Arkas Holding Turizm Koordinatörü Nurdoğan Evliya, kruvaziyer turizminde Avrupa’da en hızlı artış gösteren pazarının Türkiye olduğunu belirterek ilk olarak ülkeye gelen gemilerin seferlerini arttırmayı ve beş yıl içinde de çıkış limanının Türkiye olması için çalışma yürüteceklerini belirtti.

Ayrıca Nurdoğan Evliya Arkas Holding Ortaklığı ile Türkiye’de hizmet veren Avrupa’nın en büyük özel kruvaziyer şirketi MSC Cruises gemilerine Türkiye’den binen yolcu sayısında beş yılda büyük bir artış yaşandığını söyledi.

MSC gemilerine Türkiye’den 2005’te bin 350 kişi binerken bugün ise 10 bin civarında bir rakama ulaştıkları bilgisini veren Evliya, “MSC dışında da birçok şirket var. Onlar da yolcu sayısını artırdı. 10-15 senede toplam 6 bin olan kruvaziyer yolcu sayısı, 20 binlere ulaştı” diye konuştu.

Bunun nedeninin daha çok ekonomik olduğuna dikkat çeken Evliya, “3-4 memleketin görülebildiği, bir hafta boyunca bu düzeyde konaklama ve yiyecek hizmeti verilebilen bir seyahati bu parayla yapamazsınız. Türkler olarak herşeyin organize olarak ayağımıza gelmesini istediğimiz için bizim beklentimize de uygun” değerlendirmesini yaptı.

Avrupa’da en hızlı artış gösteren pazarın Türkiye olduğunu vurgulayan Evliya, “Türkiye yükselen bir ekonomi. Bunun da etkisi var” dedi.

Evliya, MSC’nin Türkiye pazarına büyük önem verdiğine de dikkat çekerek, MSC’nin son 4 senede 4 yeni gemi yaptığını ve her sene en yeni gemisini bu hatta koyduğunu aktardı.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kruvaziyer Turizm, Kruvaziyer Turizm Haberleri, Kruvaziyer turizm Pazarı, Kruvaziyer turizm Türkiye, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türkiye Kruvaziyer turizm,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
30 Mart, 2010

Türkiyenin Kruvaziyer Turizmi ne cok önem vermesi gerekir. Önümüzdeki bir kac Sene icinde Istanbul,Izmir,Kusadasi,Bodrum, Marmaris,Antalya baslangicli Akdeniz ve Ege Seferleri söz konusu,cünkü Türkiye cok büyük bir pazar Kruvaziyer Turizmi icin bir Haftalik Gemi Turu ya pan Turist grublari bir hafta da herhangi bir Otelde Tatillerine devam edeceklerdir.Buda Turist sayisinin artmasi anlamina gelir.IYI GÜNLER ILERDE.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Mart 30th, 2010 at 18:41 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları