Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kruvaziyer Pazarı Uzakdoğu’da Hızla Büyüyor

14 Eylül, 2017 | 09:52

uzakdogu-kruvaziyer

2016 yılında bir önceki yıldan 1.1 milyon fazla Uzakdoğulu bir kruvaziyer seyahatine katıldı.

Uluslararası Kruvaziyer Birliği „Cruise Lines International Association (CLIA)“ tarafından yayınlanan iki geniş kapsamlı Uzakdoğu Kruvaziyer Raporu´na göre Uzakdoğu´daki kruvaziyer pazarı son dört yıldır inanılmaz bir hızla büyüdüyse de bu sürecin sonu daha hiç görünmüyor. CLIA başkanı ve CEO´su Cindy D´Aoust´a göre Uzakdoğu´daki kruvaziyer pazarı aynı hızla büyümeye devam ederse “bu pazar rakip pazarları yakında geçerek arkasında bırakacak.“

2016 yılında 3.1 milyon Uzakdoğulu bir kruvaziyer seyahatine katıldı. 2015 yılında sadece 2 milyon kişi katıldığı için sadece bir yılda yüzde elli beş oranında bir artış yaşandı. Toplam 3.1 milyon yolcudan 2.1 milyonu, yani yüzde altmış sekizi, ana kara Çin´den geldi ve bu pazar böylece yüzde doksan dokuz oranında bir artış gösterdi. Çin, yolcu sayısı açısından dünyanın en hızlı büyüyen kaynak pazar.

 

 

2017 yılında Uzakdoğu sularında toplam 66 kruvaziyer gemisi faaliyet gösterecek. Bu gemilerin arasında beş tane „mega gemi“ (2,000 ile 5,000 yolcu kapasiteli) bulunmaktadır, on üç gemi ise „büyük gemi (yolcu kapasitesi 2,000 ile 3,500 arasında) sayılıyor. Gemilerin 26´sı orta boy olmak üzere 17 tanesi de küçük fakat lüks gemiler sayılır. 2013 yılında sadece 43 geminin faaliyet gösterdiği Uzakdoğu bölgesinde kruvaziyer gemisi sayılarındaki artış, 2017 yılına kadar yüzde 53 oldu.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
CLIA, Kruvaziyer, Uzakdoğu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları