Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kruvaziyer Pazarı Uzakdoğu’da Hızla Büyüyor

14 Eylül, 2017 | 09:52

uzakdogu-kruvaziyer

2016 yılında bir önceki yıldan 1.1 milyon fazla Uzakdoğulu bir kruvaziyer seyahatine katıldı.

Uluslararası Kruvaziyer Birliği „Cruise Lines International Association (CLIA)“ tarafından yayınlanan iki geniş kapsamlı Uzakdoğu Kruvaziyer Raporu´na göre Uzakdoğu´daki kruvaziyer pazarı son dört yıldır inanılmaz bir hızla büyüdüyse de bu sürecin sonu daha hiç görünmüyor. CLIA başkanı ve CEO´su Cindy D´Aoust´a göre Uzakdoğu´daki kruvaziyer pazarı aynı hızla büyümeye devam ederse “bu pazar rakip pazarları yakında geçerek arkasında bırakacak.“

2016 yılında 3.1 milyon Uzakdoğulu bir kruvaziyer seyahatine katıldı. 2015 yılında sadece 2 milyon kişi katıldığı için sadece bir yılda yüzde elli beş oranında bir artış yaşandı. Toplam 3.1 milyon yolcudan 2.1 milyonu, yani yüzde altmış sekizi, ana kara Çin´den geldi ve bu pazar böylece yüzde doksan dokuz oranında bir artış gösterdi. Çin, yolcu sayısı açısından dünyanın en hızlı büyüyen kaynak pazar.

 

 

2017 yılında Uzakdoğu sularında toplam 66 kruvaziyer gemisi faaliyet gösterecek. Bu gemilerin arasında beş tane „mega gemi“ (2,000 ile 5,000 yolcu kapasiteli) bulunmaktadır, on üç gemi ise „büyük gemi (yolcu kapasitesi 2,000 ile 3,500 arasında) sayılıyor. Gemilerin 26´sı orta boy olmak üzere 17 tanesi de küçük fakat lüks gemiler sayılır. 2013 yılında sadece 43 geminin faaliyet gösterdiği Uzakdoğu bölgesinde kruvaziyer gemisi sayılarındaki artış, 2017 yılına kadar yüzde 53 oldu.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
CLIA, Kruvaziyer, Uzakdoğu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları