Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Krizin çözümünde Avrupalı ve Rus turistler şart!

21 Haziran, 2016 | 08:00

Krizin çözümünde Avrupalı ve Rus turistler şart! Turizmciler, Avrupalı ve Rus turistler gelmeden turizmdeki krizin aşılabileceğine inanmıyor.

Bodrum Yalıkavak’ta yer alan Club Flipper Tatil Köyü’nün Genel Müdürü Hüseyin Softa, “Bodrum sezonun umutsuzluğunu maalesef devam ettiriyor” dedi. Turizm yazarı Halil Öncü’ye açıklamalarda bulunan Hüseyin Softa, tatilcilerin çok temkinli olduklarını, bayram ve sonrasını beklediklerini ifade ederken şu değerlendirmelerde bulundu:

Bodrum, Haziran ayı için ortalama %50 doluluk hedefinden bile çok uzakta…

“Bodrum sezonun umutsuzluğunu maalesef devam ettiriyor. Okulların açılması havanın çok sıcak ve turizm için ideal olması da hala çözüm olmadı umutları artırmadı. Birçok otel grubu henüz grubun 1 otelini açık tutuyor ve diğerleri için yeni bir umut tarihi bayram dönemi. Yine en iyi dolduğunu düşündüğümüz oteller bile haziran ayı için ortalama %50 doluluk hedefinden bile çok uzaklar. Bodrumu seven ve bodrumda olmak isteyen tatilciler bile çok temkinli yada onlarda bayram ve sonrasını bekliyorlar. Ancak bu havanında çok kısa bir dönem olabileceğini bununda sıkıştırılmış bir tatil periyodu olacağını düşünüyorum bu kısa dönemden sonra yine sıkıntılı günler bizi bekliyor.Bilinmeli ki Avrupalı ve Rus turist gelmeden bu krizi aşabilmek çok zor”

Gurbetçi turizmi seçeneği ön plana çıkarılmalı…

Gurbetçi turizmin bu sene öncelikli olarak düşünülmesi gerektiğini de ifade eden Softa, bu konuda adım atılması gerektiğini de belirterek, “ Bir umutta Gurbetçi turizm seçeneğinde ama onun içinde gerekli adımlar atılmıyor. Kısaca bu sene turizm sezonu çok kısa ve çok sıkıntılı” diye konuştu.

Halil ÖNCÜ-BODRUM

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, Club Flipper Tatil Köyü, Hüseyin Softa, Rus turistler, Rusya krizi, Turizm, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları