Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kriz Muğla’yı vurmadı

24 Nisan, 2009 | 15:25

Kriz Muğla’yı vurmadı Türkiye’de turizmin gözde merkezlerinden olan Muğla’ya yılbaşından bu yana gelen yabancı turist sayısının 70 bin 627’ye ulaştığı öğrenildi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, Marmaris, Fethiye, Bodrum, Dalaman ve Datça gibi önemli turizm merkezlerinin bulunduğu kente, hava ve deniz yoluyla gelen yabancı turist sayısının önceki yıllardaki sayıyı yakaladığını belirtti.

Vali Altıparmak, ”Dünya genelindeki ekonomik krize rağmen, Muğla ve yöresine gelen turist sayısındaki göstergeler olumlu seyrediyor. Önemli turizm merkezlerinin bulunduğu Muğla ve yöresine gelen yabancı turist sayısının, geçtiğimiz yıldaki turist sayısını yakaladığı görülüyor. 20 Nisan tarihi itibariyle, hava ve deniz yoluyla gelen yabancı turist sayısı 70 bin 627’ye ulaştı. 2008 yılının aynı döneminde bu sayı 74 bin 588, 2007 yılında 56 bin 411 ve 2006’da ise 51 bin 185 olarak gerçekleşmişti.’ dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Ahtıparmak, Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Marmaris, Muğla, Muğla Valiliği, Muğla Valisi Ahmet Altıparmak,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları